Teknolojix Haber
YAŞAM

Google, Müşterisine Yanlışlıkla 10 Tane Pixel 4 Yolladı!

Google, bir tane Pixel 4 cihazı sipariş eden bir müşterisine 10 tane Pixel 4 yolladı. Google Müşteri Hizmetleri, hata konusunda uyarılmasına rağmen cihazları geri alırken de hata yaptı. 

Google’ın başı, yine müşteri hizmetleri ve lojistik sorunlarıyla dertte. Öncelerde de bu iki birim ile sorun yaşayan Google  son olarak bir müşterisine bir adet Pixel 4 göndermesi gerekirken yanlışlıkla 10 adet Pixel 4 telefon gönderdi. kendi iç sesini ve eşini dinleyerek Google’ı durumdan haberdar etmek istedi.

Reddit kullanıcısı timias55, meseleyi anladıktan sonra müşteri hizmetlerini bilgilendirdi. Kullanıcının anlattığı hikâyeye göre, siyah bir Pixel 4 64 GB telefon siparişi vermesine rağmen, iki gün sonra FedEx kargoyla birlikte eline 10 adet Pixel 4 geçti. İlk etapta kendisine piyango çıkmış gibi hisseden kullanıcı, eşini ve kendi vicdanının sesini dinleyerek Google’ı konudan haberdar etti. Google Müşteri Hizmetleri ilk etapta sevk irsaliyesinin fotoğrafını istedi. Sonrasındaysa ekstra olarak gelen akıllı telefonların fotoğrafı talep edildi.

Kullanıcı kendi telefonunu kargodan çıkarıp kalan 9 telefonun fotoğrafını çekerek Google’a yolladı. Müşteri hizmetlerinin kendisine birkaç kez beklemesini söylediğini ve en sonunda 2 gün sonra bir e-posta gönderildiğini söyledi. Fakat Google bir hata daha yaparak takip faturasına bir telefon eksik yazarak toplamda 8 telefonun geri alınacağını yazmış.

Müşteri için Büyük bir fırsat olarak görülebilirdi çünkü yapılan yanlışlığın toplam bedeli 4990 dolar artı vergilerdi. timias55 isimli kullanıcının iyi niyeti cihazları geri göndermesini sağladı ancak Google’ın müşteri hizmetlerindeki büyük boşluklar bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu.

Related posts

Rusya’dan Koronavirüs Önlemi: Evlenmek ve Boşanmak Yasaklanıyor

Yasemin ACAR

İphone Fotoğrafçılık Ödülleri Sahiplerini Buldu

Nihal Sanlı

Beklemedikleri Anda Viking Mezarı Buldular!!

Nihal Sanlı

Yorum Yap