Teknolojix Haber
MOBİL

Google Pixel 5 İşlemcisi Orta – Üst Sınıf Snapdragon Serisi Olabilir…

Geçtiğimiz yıl tanıtılan Google Pixel 4 modeli birçok kullanıcı tarafından beğenilmişti. İddialara göre şirket, çıkarmayı planladığı yeni modelde bazı değişikliklere gidecek. Google Pixel 5 işlemcisi orta – üst sınıf Snapdragon serisi olabilir.

Google Pixel 5’in ilk özelliği ortaya çıktı!

Android 11 Geliştirici Önizleme sürümünün yayınlanmasının üzerinden birkaç saat geçti. Android 11 kodlarında inceleme yapılırken Google Pixel 5 pil paylaşımı özelliği ortaya çıktı!

Google Pixel 5 işlemcisi ile gündemde

Firma, Pixel 3a haricindeki tüm modellerinde üst sınıf işlemci kullandı. Ancak bazı kaynaklar yeni model olan Google Pixel 5 işlemcisi ile ilgili iddia ortaya attı.

9to5Google ekibi, Google Kamera uygulamasının kaynak kodlarını incelediğinde Redfin ve Bramble kod adlı cihazların olduğunu fark etti. Bu cihazların Pixel 5 ve Pixel 5 XL olduğunu düşünen ekip, bu cihazların Snapdragon 765G işlemcisi ile geleceğini tespit etti.

Google henüz yeni modelleriyle ilgili bir açıklamada bulunmadı. Ancak şirketin Pixel serisini Apple ve Samsung’un amiral gemisi modellerine alternatif olarak çıkardığı düşünüldüğünde yeni cihazların üst segment işlemci içermesi bekleniyor.

Ayrıca Pixel modellerinin orta – üst segment versiyonları da piyasaya sürülüyor. Mayıs 2020’de piyasaya sürülmesi beklenen Pixel 4a modelinin de Snapdragon 730 ile geleceği söylentiler arasında yer alıyor.

Bu sebepten dolayı Pixel 5 serisi 765G ile karşımıza çıkarsa kamera ve bazı özellikler haricinde Pixel 4a ile yakın performans sergileyecek.

Related posts

Instagram Hikayeler’e Kolaj Oluşturma Özelliği Geldi

Yasemin ACAR

Huawei P40 Pro ‘nun Özellikleri

Fatih Akgün

Kendi kulvarında ses getirecek OnePlus Z Hakkında Yeni Gelişmeler!

Fatih Akgün

Yorum Yap