Teknolojix Haber
TEKNOLOJİ (Genel)

Google Play Tüm Telefonlarda Gece Modu Özelliği

Android telefonların vazgeçilmezi olan Google Play Store’da bir dizi telefon modelinde başlayan gece modu özelliği, tüm telefonlar için de aktif hale getirildi.

google play ile ilgili görsel sonucu

Google Play Store, görünüş itibariyle yeni seçeneklerini kullanıcılarına sunuyor. Açık, koyu ve otomatik olmak üzere üç farklı seçenekle karşılaşacak olan kullanıcılar, gece modu seçimini diledikleri zaman yapabilecekleri gibi otomatik ayarı seçtiklerinde Google Play Store bunu kendi başına yapacak ve uygun saat geldiğinde gece moduna girecek veya bu moddan çıkış yapacak.

Google Play Store’da gece moduna geçiş yapmak da oldukça kolay. Öncelikle Play Store’u açın; ardından sağ üst kısımda göreceğiniz üç çizgiye dokunup yan sekmeyi açarak devam edin. Sonrasında ayarlar butonuna dokunun. Ayarlar sekmesinden de Tema butonuna girin. Ekrana gelen ‘Koyu’ seçeneğine dokunduktan sonra gece modunun aktif hale geldiğini göreceksiniz.

Birçok uygulama gece moduna geçiş yaparken, son olarak Messenger, Instagram ve hatta WhatsApp gece moduna geçiş yaptı. Google Play Store ise gece moduna geçiş yapan son platform oldu.

Related posts

Akıllı Saatler için Google Play Store Atılımı

Fatih Akgün

Apple 6G İçin Adımlar Atıyor

Baturay ÇETİN

Elektrikli Otomobil Piyasaya Çıkmadan Tükendi!

Fatih Akgün

Yorum Yap