Teknolojix Haber
MOBİL TEKNOLOJİ (Genel)

Google Telefon Üretmeye Oldukça Kararlı…

Safkan Android arayüzünü kullanan ve 3 yıl güncelleme garantisi ile satılan Pixel modelleri her ne hikmetse beklediği başarıyı elde edemiyor. Fakat Google inatla üretmeye devam ediyor.

Apple düşüncesi ile başarılı bir iş ortaya koyan Google, son olarak karşımıza çift kamera kurulumlu Pixel 4 ailesi ile çıkmıştı. Sunduğu özellikler ve stabilite ile dikkat çeken bu modeller maalesef ki Türkiye’de satışa sunulmamıştı.

Google’ın akıllı telefon pazarında umduğunu bulamamasının ardından Pixel projesini rafa kaldırabileceği söyleniyordu. Ancak bugün gelen bilgiler hiç de bu yönde değil. Android projesinde Google Pixel 5 modeli bir kez daha ortaya çıktı.

Kernel sürümünün belirtildiği bu projede; Pixel 5’in 4.19 sürümlü Kernel’i kullanacağı belirtiliyor. Ekim ayında tanıtılmasına kesin gözüyle bakılan bu model, yine ikili kamera kurulumu ile gelecek. Kutusundan Android 11 ile çıkacak olan bu modellerde Qualcomm’un Snapdragon 865 yonga seti yer alacak.

Fiyat konusunda Google yine 799 dolar ve 899 dolar fiyat bandını tercih edeceği düşünülüyor. Eğer Google, rakipleri karşısında özellikle de direkt olarak rakibi olan iPhone karşısında başarılı olmak istiyorsa 799 dolar fiyat bandını tercih etmesi gerekiyor.

Bu yıl tanıtılacak olan modellerin yine Türkiye’de satışa sunulmayacağını belirtelim. Umarız Google, Türkiye’deki kullanıcıları artık daha fazla bu naçizane telefondan mahrum bırakmaz.

Related posts

Kendi kulvarında ses getirecek OnePlus Z Hakkında Yeni Gelişmeler!

Fatih Akgün

”Ghost Of Tsushima” İçin Nihayet Çıkış Tarihi Belli Oldu.

Fatih Akgün

Istanbul Tech Week :Türkiye’nin İlk Sanal Teknoloji Haftası İçin Geri Sayım

Vildan Çelik

Yorum Yap