Teknolojix Haber
İNTERNET

Google VS Microsoft: Tarafınızı Siz Seçin!

Google, “Chrome ile Korkutmaktan” Vazgeçti

Google, Edge kullanıcılarına gösterdiği “Chrome daha güvenli” bildirimini sessizce kaldırdı.

Uyarıyı geçmek kolay olsa da, bazı kullanıcıları korkuttuğu ortadaydı. Google‘ın neden fikir değiştirdiği bilinmiyor, ancak bu neden, firmanın bu uyarıyı açıklayacak iyi bir mazeretinin olmaması olabilir.

Firma, bu konuda şu ana dek herhangi bir açıklama yapmadı. Aynı uyarının Opera gibi Chrome tabanlı diğer tarayıcılarda görünmediğini söyleyebiliriz.

Google, rakibi Microsoft‘un tarayıcısına ilk kez çelme takmıyor. Microsoft‘un tarayıcısı geliştirme aşamasındayken Google Docs gibi hizmetlerde çeşitli sorunlar çıkmış ve kullanıcılara bazı uyarılar gösterilmişti.

Bununla birlikte Microsoft‘un da kendi hizmetlerini benzer şekilde gözümüze sokmaya çalıştığı, Firefox kullananları korkutarak Edge’e geçmeye ikna etmeye çalıştığı biliniyor. Bu savaşlarda arada kaldığınızı hissediyorsanız, Opera, Vivaldi gibi tarayıcılara geçerek iki firmaya cevabınızı kendi çapınızda verebilirsiniz.

Yenilenen Microsoft Edge olumlu yorumlar alsa da bugünden itibaren Chrome, büyük pazar payının keyfini çıkarmaya devam etmekte.

Related posts

Facebook uzaya uydu gönderiyor!

Meryem ACAR

OPPO 125W Hızlı Kablolu Şarj Teknolojisi ile Karşımızda!!

M. Büşra Kaya

Google , Sanal Olarak Yapacağı Etkinliği Korona Virüs Dolayısıyla İptal Etti!

Yağmur Kübra Yazıcı

Yorum Yap