Teknolojix Haber
UYGULAMA

Google’dan İnternet Kullanımını Azaltan Uygulama Geliyor

Google tarafından yakın zaman içerisinde çıkarılacak olan Android GO sürümüyle ilgili özel uygulamalar üretilmeye başlandı. Artık tüm fotoğrafların hızlı bir şekilde iyileştirilmesinin sağlanması, tüm fotoğraflarda çok daha düşük internet tüketimiyle gerekli işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkün oluyor.

Oldukça basit bir ara yüze sahip olacağı açıklanan uygulamanın doğrudan klasik uygulamalardan olan “Fotoğraflar” ile benzer yapısı da bulunuyor. Bazı özellikleri henüz test aşamasında olduğu için sadece kesinleşen özellikleriyle ilgili bilgi edinilmesi mümkün olan Gallery Go için gerekli çalışmalar sürdürülüyor.

 

İnternet kullanımının son derece düşük bir hale gelmesini sağlayacak, fotoğraf yönetimlerinin hızlanmasını ve daha güvenilir hale gelmesini destekleyecek bir uygulama yapısı belirtiliyor. Gallery Go aracılığıyla milyonlarca kişinin kendi fotoğraflarını veya manzara fotoğraflarını otomatik olarak sistemden yardım alarak iyileştirme olanağı bulunuyor.

Ayrıca direkt olarak uygulamayla birlikte gelecek şekilde ekstra SD kart hafıza desteğinden faydalanılması da sağlanıyor. Bu sayede hem fotoğrafların telefonda çok daha yer katlaması hem de bulut sistemine benzer bir şekilde direkt olarak internet kullanılarak fotoğraf kontrolleriyle ilgili faaliyetlerde fazla tüketimin önlenmesi mümkün oluyor.

Android GO Versiyonunda Kullanıma Sunulacak

Fotoğrafların sadece Fotoğraflar uygulamasıyla değil, doğrudan Android GO sürümüyle birlikte indirilebilecek yapıya sahip olan Gallery Go  isimli uygulamada da yönetilmesi sağlanıyor. Herhangi bir ücret ödenmesi gerekmeksizin, Google Play üzerinden yapılacak aramayla birlikte ilerleyen zamanlarda bu uygulamaya ulaşılması mümkün olacaktır.

Yapay zeka teknolojisinin ara yüz gruplandırma işlemlerine uygun kullanım avantajları belirlenecektir. Türkçe dil seçeneğinin de bulunacağı belirtilen uygulamanın yapısı iyileştirildiği taktirde, kısa süre önce 1 milyar kişinin üzerinde kullanıcıya ulaşan Fotoğraflar uygulaması kadar ilgi göreceği öngörülüyor.

Related posts

Netflix, Yakaladığı Başarının Keyfini Sürüyor!

“Hayat Eve Sığar” Uygulaması ile Koronavirüsten Korun, Riskleri En Aza İndir!

Büşra Seyhan

Türk Telekom’dan 1 Ay Ücretsiz Tivibu Kampanyası!

Fatih Akgün

Yorum Yap