Teknolojix Haber
İNTERNET UYGULAMA

Google’dan Seyahat Planını Kolaylaştıracak Tavsiyeleri!

Google, seyahat uyarıları ve uçuş iptalleri için aramalarda bir artış olduğunu gördü. Teknoloji devi de bu gelişmeye cevaben kullanıcıların bu bilgileri daha hızlı bulmasına yardımcı olmak için bazı değişiklikler yapıyor.

Google Salı günü, hem mobil hem de masaüstünde seyahat arama kısmına küçük ama önemli bir ek değişiklikte bulunduğunu duyurdu. Herhangi bir etkinlik, uçuş veya otel aradığınızda, Google artık hedefiniz için aktif seyahat önerilerini vurgulayacak.

Seyahat planı yapmak kolaylaşıyor

Corona virüsü salgınının ortasında, birçok kişi iptal edilmiş seyahat planlarından muzdarip oldu. Ancak, planınız iptal edilmediyse Google, hedefiniz için seyahat önerileri olup olmadığını görmeyi kolaylaştırıyor. Çoğu havayolu şirketi, mevcut yeni tip Corona virüsü COVID-19 salgını sebebiyle uçuş değişikliği ve iptallerini duyurmasıyla, Google, uçuş sonuçları sayfasına da havayolu şirketleri için doğrudan bir bağlantı ekledi.

Google kullanıcılarına, seyahat önerisinde bulunuyor

Bu ufak tefek değişiklikler önemli nitelikler taşıyor. Çoğu insan böyle bir zamanda seyahat etmenin risklerini bilse de önümüzdeki birkaç ay sonra gelişebilecek değişiklikler doğrultusunda bu aracın kullanımı artabilir. Kullanıcılar, Google tavsiyeleri ile havayolları için mevcut ve güncel iptal politikalarını daha rahat bulabilir. Bu bilgiler, arama sonuçları sayfasında, google.com/travel’in üst kısmında ve otel ararken Google Haritalar‘da görünüyor.

Google uçuş ve seyahat için önerilerde bulunuyor

Google ayrıca ülkelerin seyahat otoritesi ile ilgili bilgilere de bağlanıyor. Google’da belirli bir havaalanına sahip uçuşlar için arama yaptığınızda veya Google Uçuşları ziyaret ettiğinizde, Google sizi ücret esnekliği hakkında bilgi içeren bir Yardım Merkezi makalesine yönlendiriyor. Google ayrıca bu bilgilerin sık sık değişebileceği konusunda kullanıcılarını uyarıyor.

Corona virüsü günlerinin ideali ve önlemi olarak evde kalmak çok daha iyi. Ancak Corona virüsü pandemisinden önce yaptığınız planları iptal etmeye veya yeniden planlamaya çalışırsanız, bu özellik sizin için yararlı olabilir.

Google, ‘Koronavirüs’ Sayfasını Tüm Dünyaya Sundu!! ilgili diğer haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Twitter’a hikaye özelliği geliyor!

Vildan Çelik

 Yeni Akıllı Telefonu Oppo A5 (2020),Büyük Ekran, Toplamda 5 Kamera…

Meryem ACAR

Samsung, Bütçe Dostu 5G Destekli İşlemciler İçin MediaTek ile Anlaşacak

Fatih Akgün

Yorum Yap