Teknolojix Haber
UYGULAMA

Google’dan Yeni Uygulama!

Google’dan Yeni Uygulama: Read Along

Google, çocuklarını evde eğlendirmek ve bu sırada da eğitmek isteyenler aileler için yeni uygulaması Read Along‘u yayınladı.

 

 

Evden çıkamadığınız için çocuklarınızı eğlendirecek veya eğitecek bir şeyler arıyorsanız, Google’ın yeni Read Along uygulaması ilginizi çekebilir.

Daha önce Hindistan’da Bolo adıyla çıkan uygulama, artık dokuz dilde (Türkçe yok) ve 180 ülkede kullanılabiliyor. Google’ın yapay zeka desteğiyle çalışan uygulama, çocukların ekrandakilere hangi cevabı verdiğini anlıyor ve Diya adlı sanal karakteriyle cevap veriyor.

Google’dan mühendis Zohair Hyder‘e göre Diya, Google’ın metinden konuşmaya dönüştürme hizmetini ve konuşma algılama teknolojisini kullanarak öğrencilerin metinleri okumakta zorlanıp zorlanmadığını algılayabiliyor. Bunun ardından Diya, aynı bir öğretmen gibi durumu değerlendiriyor ve çocuğa yardımcı oluyor.

Çevrimdışı olarak çalışabilen Read Along içerisinde herhangi bir uygulama içi satın alma bulunmuyor (bu sayede çocuğunuz kredi kartınızdan alışveriş yapacak diye korkmanıza gerek yok). Reklam göstermeyen uygulamayı kullanmak için Google hesabına ihtiyacınız yok. Konuşmalar, cihazda işlendiğinden Google’a gönderilmiyor. Uygulamanın geliştiricileri, yeni hikayelerin düzenli olarak ekleneceğinin sözünü veriyorlar.

Related posts

Spotify ve Apple Music Özelliği Şimdi De YouTube Music’te

M. Büşra Kaya

Eğlence ve Gıda Kategorisinde 2020’nin En Popüler 10 Uygulaması

Fatih Akgün

IBM, Open P-Tech’i Türkiye’de Kullanıma Sundu

Fatih Akgün

Yorum Yap