Teknolojix Haber
YAZILIM

Google’den koronavirüs sebebiyle yeni uygulama!

Google, aldığı yeni bir karar neticesinde satışa sunduğu Nest marka güvenlik kameralarının görüntü kalitesini düşürmeye karar verdi. Gerekçe ise koronavirüs nedeniyle ağ trafiğine fazla yük bindirmemek…

Google, dünya genelinde satışa sunduğu Nest güvenlik kamera çözümlerinin özelinde bir karar aldı. Bu kameralar, yüksek kalitede görüntü almaya ayarlanmış olsa bile, Google bu kaliteyi düşürerek standart hale getirecek. Ayrıca Nest bunun sadece kısa süreli bir önlem amaçlı olduğunu, isteyen kullanıcıların yine yüksek kalite seçeneğini işaretleyebileceklerini belirtiyor.Yani Google’ın bu değişikliğinden sonra manuel olarak görüntü kalitesini yükselten kullanıcıya Google karışmayacak.Ayrıca Nest; yaptığı bu değişikliği internetteki yoğunluk geçtiğinde geri alacak.

Google’ın bu kararı almasında, halihazırda dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını önemli rol oynuyor. Salgın nedeniyle pek çok kişi evinden çalışmayı sürdürürken, internet hızı hiç olmadığı kadar önemli bir hale geldi. Bu da Google’ın bu adımı atmasına yol açtı.

İnternet trafiğindeki yükü hafifletmek adına adım atan tek şirket elbette Google değil. Daha önce de Netflix, YouTube ve hatta Sony benzer yönde karar almış ve internet ile görüntü kalitesinde değişikliğe gitmişti.

 

Related posts

GitHub artık ekipler için ücretsiz (Bosanski jezik)

Fatih Akgün

CEZA EVİ VE ADLİYE GÜVENLİĞİ İÇİN ASELSAN’DAN MIRSAD

Fatih Akgün

İlk Türk şirketi Finartz ‘Güvenli Ödeme’ sertifikasına sahip oldu!

Yorum Yap