Teknolojix Haber
İNTERNET

Google’ın Son Anda Vazgeçtiği, İlginç Özellik!

Google’ın Son Anda Vazgeçtiği, İlginç Bir Özellik Ortaya Çıktı

Google‘ın bir süre önce, web sitelerine bahşiş vermenizi sağlayan bir uygulama üzerinde çalıştığı ama sonrasında vazgeçtiği ortaya çıktı.

Google, web sitelerinde dolaşırken yayıncılara bahşiş bırakmanızı sağlayacak olan bir uygulama sunmaktan vazgeçti. Firmanın böyle bir uygulama üzerinde gerçekten çalıştığı, ancak zaman içerisinde kararından vazgeçtiği söyleniyor.

Uygulamaya dair görüntülerin TechCrunch‘ın eline geçmesinin ardından Google, sızan görüntülerin gerçek olduğunu, uygulamayı geçen sene kullanıma açmayı düşündüğünü söyledi. Firma, bahşiş verme fikrini tamamen çöp kutusuna atmasa da, şimdilik böyle bir uygulama sunmayı düşünmüyor.

Web sitelerine kolayca bahşiş bırakabilmeye yönelik biruygulama, özellikle salgın günlerinde zor durumda olan yayınların imdadına yetişebilirdi. Benzer uygulamayı web siteleri kendileri de sunabilirler, ancak Google‘ın adını taşıyan bir uygulama muhtemelen daha itibarlı görünebilir idi.

Google‘ın yayıncılara fon sağlamaya yönelik ilk girişimi bu değil. Firma 2014’te reklamları aylık bir ücret karşılığında kapatmanızı sağlayan Google Contributor’ü ortaya çıkarmış, ancak 2016’da kapatmıştı. Hizmet 2017’de yeniden açıldı ve hala bazı yayıncılar tarafından kullanılıyor. 2018’de ortaya çıkan Subscribe with Google ise bir miktar başarı elde etse de, henüz çok yaygınlaşmış değil.

Related posts

Çin, PlayStation Store’u Geçici Olarak Askıya Aldı!

Fatih Akgün

Microsoft Edge Yeni Güncelleme!

Fatih Akgün

Uzaktan Eğitim: Eba.gov.tr’ye nasıl girilir, MEB’in uzaktan erişim sistemi nasıl çalışıyor

Fatih Akgün

Yorum Yap