Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Google’ın Yeni Lideri Javier Soltero Oldu!

Google, yaptığı açıklama ile bütün mesajlaşma ve iletişim uygulamalarını tek bir liderlik çatısı altında topladığını duyurdu. Buna göre bundan sonra Google Mesajlar, Duo, Meet ve Chat’in sorumluluğu Javier Soltero’da olacak.

Javier Soltero, sonradan Outlook’un bir uygulaması haline gelen e-posta uygulaması Acompli ile ünlü olmuştu. Soltero, Google’a transfer olmadan önce Microsoft’un Cortana’sından sorumluydu ve gösterdiği başarı nedeniyle geçtiğimiz ekim ayında Microsoft’tan Google’a transfer olarak G Suite, Google Meet ve Google Sohbet’in lideri olarak kariyerini ilerletmişti.

Google, Javier Soltero’yu şimdi de Google Duo, Google Mesajlar ve bunların Android telefon uygulamalarından sorumlu ekiplerin liderliğine getirdi.  Atamanın ardından açıklama yapan Soltero, Google’ın uygulamalarından herhangi birini değiştirmek için acil bir planı olmadığını açıkladı. Bu nedenle Soltero’nun atamasını mesajlaşma uygulamalarında bir değişiklik veya uygulamaların birleştirilmesi olarak yorumlamamak gerekiyor.

 

Related posts

Uzay turizminin başlayacağı yıl SpaceX tarafından açıklandı:

Volkswagen Üretimi Durdurma Süresini Uzattı

Fatih Akgün

LG’den Telefon Kazandıran Yarışma!

Yağmur Kübra Yazıcı

Yorum Yap