Teknolojix Haber
ÜRÜN İNCELEME

GoPro Hero8 Aksiyon Kamerası Ürün İnceleme

GoPro Hero8 aksiyon kamerası ürün İnceleme

GoPro Hero8 Aksiyon Kamerası Ürün İnceleme

Geçtiğimiz yıl GoPro firmasını satışa sunduğu  Hero8 Black Aksiyon kamerasını inceledik. Öncelikle Hero8 aksiyon Kamerasının  kullanıcıyı düşünen  özelliği kasanın  altında iki adet tırnak yerleştirlmiş olması. Böylelikle kamera  başka bir aparata gerek kalmadan rahatlıkla tripota takılabiliyor.Bir diğer yenilik ise batarya ve hafıza kartı kamera kasasının yan tarafına yerleştirilmiş. Batarya veya hafıza kartını değiştirmek için kamerayı tripottan sökmeye gerek kalmadan rahatlıkla değiştirebiliyoruz. Bu özellik kullanıcı dostu bir özellik böylece aksiyona ara vermeden devam edilebiliyor.

Kayda girmek için kayıt tuşu sağ üst köşede. Hero 8 de hem kasanın altında hemde ön tarafında iki adet mikrofon mevcut olduğundan ses kalitesinin artması sağlanmış.

 GoPro Hero8 aksiyon kamerası ürün İnceleme 

GoPro birde yeni Hero 8 Black ile kullanıma  uygun olan Vlog Kiti duyurdu. Vlog Kitte ekstra bir ekran harici bir mikrofon ve harici bir ışık bulunuyor.Vlog kalitesini 4K ya kadar arttırabilir ve harika Vlog çekimleri yapabilirsiniz.12 mp  fotoğraf çekebilme özelliğine sahip Hero 8 aynı zaman da Super Foto modunda iyileştirilmiş HDR fotoğraf çekme özelliğine de sahip. Ayrıca Live burst özelliği sayesinde sadece 1,5 dakikada 90 kare çekebilirsiniz.Video özelliklerinde 4K  çözünürlükte iken 60 kareye kadar , 1080 p  de iken 240 kareye kadar videolar kaydedbilirsiniz.

Su geçirmiyor su altı çekimi yapılabilir

10 metreye kadar su geçirmeme özelliği olduğundan su altında da görüntü alabilirsiniz. Ancak şunu belirtelim ki dalış yapanlar için özel kılıfın içerisine Hero 8 kameranızı yerleştirirseniz 60 metreye kadar su geçirmemesini sağlayabilirsiniz.

Sarsıntı en aza iniyor

Hypersmooth özelliği ile gelen kamera sarsıntı önleme özelliği en üst seviyede Boost yapıldığında da daha iyi hale geliyor. Ayrıca bütün Frame Gradeler de Hypersmooth kullanılıyor. Hero 8 de yeni bir özellik olarak Horizon leveling eklenmiş. Bu özellik sayesinde aksiyon kamerası ile çekim yaparken ufuk çizgisi
baz alarak çekilen karenin düzgün olmasını sağlıyor.Kamera yere paralel olmasa bile kendisi görüntüyü ufuk çizgisine paralel şekilde çekiyor. Buda video çekerken sinematik görüntü çekmemizi sağlıyor.

Bir başka özellik time warp özelliği zaman atlamalı videolar çekebiliriz. Özel Lensler sayesinde farkı açılardan çekim yapabilme özelliği bulunuyor. Gece çekim moduda bulunuyor.

Hero 8 videoları tam 8 kata kadar yavaşlatabiliyor.
Waw audo capture sayesinde çekilen dosyaların yanına ek olarak birde waw dosyaları oluşturuyor.Buda post prodüksiyon aşamasında daha kaliteli tasarım yapılmasını sağlar.
Özelliklerinin arasında rüzgar sesi azaltma özelliği de var. 1080p canlı yayın özelliği olan Hero8 kamerası ile telefondan bir uygulaması ile youtubedan canlı yayın yapılabiliyor.

GoPro Hero 8 aksiyon kamerası ürün inceleme yi bitiridiğimizde görülüyor ki Aksiyon tutkunları , amatör fotoğrafçılık ,amatör video çekimleri yapanlar bu kamera ile sorun yaşamadan çekimlerini gerçekleştirebilirler. Ürünün özelliklerine bakıldığında fiyatının normale yakın olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Related posts

Xiaomi, 248 Ekranlık Redmi Televizyonu ve Dokunmatik Ekranlı Hoparlörünü Tanıttı

Fatih Akgün

Pixel 3 Pixel 4a Tasarımı ile Ana Modelden Daha Şık Görünecek…   

Meryem ACAR

TinkPadX1 Fold için ön siparişler alınıyor

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Yorum Yap