Teknolojix Haber
İNTERNET

Görüntülü görüşmede kullanabileceğiniz en iyi uygulamalar

Görüntülü görüşmede kullanabileceğiniz en iyi uygulamalar

Görüntülü görüşmede kullanabileceğiniz en iyi uygulamalar

Dünyayı etkisi altına alan ve binlerce kişinin ölümüne sebep olan korona virüs,  hayatta da çeşitli değişiklilerin yaşanmasına neden oluyor. Bireylerin birbirleri arasına mesafe koymasını gerektiren bu süreçte videolu görüşme programları koroa virüs tedbirleri arasında önemli bir seçenek oldu. Görüntülü görüşme için kullanabileceğiniz uygulamalarla koroa virüs salgının yayılması ile mücadele edebilirsiniz. Uzak mesafeden görüşme imkanı sağlayan bu programlarla sağlığınızı tehdit eden korona virüse karşı etkili bir tedbir almış olacaksınız.  Bu yazımızda en iyi uygulamalar arasında yer alan uygulamalardan bir kaç tanesi bulunuyor.  İşte Görüntülü görüşmede kullanabileceğiniz en iyi uygulamalar .

Video görüşmelerinizde kullanabileceğiniz uygulamalar

1.FACETIME

FaceTime, Apple’ın kendi cihazları arasında görüntü görüşme yapmasını sağlayan bir uygulama. Apple ürünlerinin içerisinde varsayılan uygulama olarak geliyor. Dolayısıyla iPad, iPhone, iPod ve Mac bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Herhangi bir uygulama indirmenize gerek yok.

2.SOMA MESSENGER

Soma Messenger, görüntülü görüşme özelliği ile WhatsApp’ın önüne geçiyor. Yine de kullanıcı sayısı nedeniyle tabi ki WhatsApp kadar güçlü olmayan Soma Messenger, deneyebileceğini başarılı görüntülü görüşme uygulamaları arasında gösterilebilir.

3.ZOOM CLOUD MEETİNGS

Zoom Cloud Meetings, iş ekiplerinin ve müşterilerin fiziksel konumlarına bakmaksızın bağlantıda kalmaları için kolay bir yoldur. Uygulama mağazalarından ücretsiz bir şekilde edinebileceğiniz bu uygulama, kullanıcılarına yüksek kaliteli video, ses, ekran paylaşımı ve platformlar arası anlık mesajlaşma sunar. Özellikle konferans görüşmelerde toplantılarda performas açısından iyi bir uygulamadır. Tabii internet bağlantınızın kalitesi de önemli…

Hem bulut toplantısı hem de web seminer yazılımını sunar. Ücretsiz kullanılabildiği gibi ayrıca bu uygulama, masaüstü bilgisayarlarda, tabletlerde ve cep telefonlarında kullanımı desteklemektedir.

4.LİNE

Popüler mesajlaşma uygulamalarından Line’da görüntülü görüşme özelliği ile dikkat çeken mesajlaşma uygulamalarından biri. Görüntülü görüşmenin yanı sıra çok sayıda yeteneği de olan Line, gelişimini sürdürüyor.

5.GOOGLE HANGOUTS

Google’ın hem web hem de Android platformunda kullanıma sunduğu görüntülü görüşme servisi Hangouts, yine en iyilerden bir tanesi. Google Hangouts ile videolu konferans görüşmeleri yapmak da mümkün. Uygulamanın iOS versiyonu da bulunuyor.

6.IMO

Yüzmilyonlarca kez indirilen ve kullanıcıları tarafından beğenilen IMO, kullanımı kolay arayüzü ile popüler mesajlaşma uygulamaları yerine kullanabileceğiniz başarılı bir uygulama.

7.FREE CONFERENCE CALL

Free Conference Call, çevrimiçi toplantıları HD ses, video konferans ve ekran paylaşımı ile yapma esnekliğini ücretsiz bir şekilde kullanıcılarına sunuyor. Ayrıca uygulamanın bir diğer dikkat çeken özelliği ise 1000’e kadar katılımcı için ücretsiz sesli konferans ve ekran paylaşımlı çevrimiçi toplantılara izin vermesi diyebiliriz.

8.VİBER

Viber, kendi alanında en popüler uygulamalardan biri. Uygulamanın masaüstü yazılımı da bulunuyor. Bu sayede çapraz platformlar arasında da kullanılabiliyor. Görüntü ve sesli kalitesi olarak en iyi alternatiflerden bir tanesi.

9.GOTOMEETİNG

GoToMeeting, 25 kişiye kadar online toplantılar yapmaya ve görüntülü sohbetlere imkan sağlayan bir video konferans yazılımıdır. Video konferans sırasında ekran paylaşımı da yapabileceğiniz bu sistem, ilk 1 ay için ücretsiz kullanılabiliyor fakat normal fiyatının diğer uygulamalara göre biraz daha pahalı olduğunu söylemek mümkün.

10.SKYPE

Microsoft tarafından satın alınan Skype, videolu, sesli ve yazılı görüşmelerin öncülerinden. Hemen her platformu destekleyen Skype, en iyi görüntü ve ses kalitesi sunan uygulamalardan bir tanesi.

Kaynak:Haberler.com

 

Related posts

e-posta Dolandırıcılığına Karşı Gmail’den Büyük Yenilik

M. Büşra Kaya

Apple, Yeni Bir Alan Adı Kaydetti!

Fatih Akgün

Chrome!a “Gizliliği İhlal” Davası!

Yorum Yap