Teknolojix Haber
UYGULAMA

Görüntülü Konuşmak İçin En İyi Uygulamalar.

İletişim, günümüz dünyasının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Video konferanslar veya birebir görüntülü sohbetler, çalışanlar ve ekipler arasında verimliliği artırır, uzaktaki tanıdıklarımızla yüz yüze görüşmemizi sağlar ve iş dünyasında müşterilerle farklı bir etkileşim yolu sağlar. Koronavirüs sebebi ile karantina altında olduğumuz bu süreçte, sevdiklerimiz ile görüntülü konuşma yapabileceğimiz en iyi uygulamaları sizler için bir araya getirdik.

 

1. Zoom Cloud Meetings

 

Zoom Cloud Meetings, iş ekiplerinin ve müşterilerin fiziksel konumlarına bakmaksızın bağlantıda kalmaları için kolay bir yoldur. Uygulama mağazalarından ücretsiz bir şekilde edinebileceğiniz bu uygulama, kullanıcılarına yüksek kaliteli video, ses, ekran paylaşımı ve platformlar arası anlık mesajlaşma sunar.

 

2. WeChat

Özellikle Çin’de yoğun olarak kullanılan WeChat, bütün platformlardan indirilebiliyor ve 9 kişiye kadar görüntülü görüşme imkanı sunuyor.

 

3. Discord

 

Discord birçok kullanıcı tarafından severek sohbet edilen bir ücretsiz görüşme uygulaması.

 

4. Skype

Pek çoğumuzun bir dönem illa ki kullandığı Skype, kısaca internet üzerinden iletişim ve telefon görüşmesi yapılmasını sağlayan bir yazılımdır. Milyonlarca kişinin ve işletmelerin en çok tercih ettiği görüntülü görüşme uygulaması olan Skype, bire bir ücretsiz görüntülü ve sesli çağrı yapma, grup çağrıları yapma, anlık mesaj gönderme ve dosya paylaşma gibi pek çok özelliği beraberinde sunuyor.

 

5.Free Conference Call

 

Diğer uygulamardan farklı olarak bine yakın kullanıcı ile sesli görüşme yapmanızı sağlayan Free Conference Call, ayrıca görüntülü görüşme için de fazlasıyla uygun.

 

6.Facetime

Yalnızca Apple cihazları için kullanılabilen bir uygulama olan Facetime, bir görüntülü görüşmede 32 kişiye kadar izin verebiliyor.

 

 

7.WhatsApp

WhatsApp, hali hazırda dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması ve bu uygulama ile sevdiklerinizle güzel bir görüntülü bağlantı sağlayabilirsiniz. WhatsApp şimdilik en fazla 4 kişilik bir görüşme imkanı sunsa da, yakın zamanda gelmesini beklediğimiz güncelleme ile bu sayının artması neredeyse kesin.

 

8.GoTo Meeting

25 kişiye kadar video konferans sağlayan uygulama, indiren kişiler tarafından beğeni ile kullanılıyor.Video konferans sırasında ekran paylaşımı da yapabileceğiniz bu sistem, ilk 1 ay için ücretsiz kullanılabiliyor fakat normal fiyatının diğer uygulamalara göre biraz daha pahalı olduğunu söylemek mümkün.

Related posts

Snapchat, ‘Snap Connect’ Sekmesi İle Karşımızda!

M. Büşra Kaya

Önemli proje hayata geçiriliyor! Koronavirüs yakından izlenecek!

Fatih Akgün

Koronavirüs Salgınından Sonra Snapchat Kullanımı Arttı

Fatih Akgün

Yorum Yap