Teknolojix Haber
OTOMOBİL SEKTÖREL

GT-R50 Tanıtıldı

Nissan, GT-R adlı modelinin 50.yılını kutlamak için Italdesign firmasıyla işbirliği yaptı. Bu işbirliği sonucunda da 2018 yılında GT-R50 adlı bu görüntülerdeki konsept otomobil ortaya kondu. Daha sonradan da aracın seri üretim versiyonu da hazırlandı ve duyuruldu.

Nissan şimdi de bu limitli sayıda üretilecek özel süper otomobilin önümüzdeki yılın sonlarında müşterileriyle buluşacağını açıkladı.

Aracın müşterilere teslim edilecek ilk örneği ise 2020’nin Mart ayında düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek.

Hatta önümüzdeki haftasonu gerçekleşecek olan Nismo Festival adlı etkinlikte de bu ilk örneğin görülebileceği belirtiliyor.Nissan, GT-R50 adlı bu özel modelden sadece 50 adet üretmeyi planlıyor ve belirtilene göre şimdiden fazla miktarda sipariş alınmış bile.

Fakat Nissan kotanın henüz dolmadığını da belirtiyor. Ayrıca şimdiden kayıt yapan müşteriler, aracın geliştirme sürecinde Nissan’la birebir muhattap olarak isteklerini belirtme fırsatı buluyorlarmış.

Başta da belirttiğimiz gibi bu şanslı müşteriler, 2020’nin sonlarından itibaren GT-R50’lerine kavuşmaya başlayacaklar. 50 adet aracın hepsinin teslimatı ise 2021’in sonlarında bitecekmiş.

Aracın fiyatı ise 1.12 milyon dolar şeklinde. Bu da GT-R Nismo’nun fiyatının 5 katına tekabül eden bir fiyat oluyor.

Aracın teknik özelliklerinden de kısaca bahsedecek olursak, 3.8 litrelik çift turbolu bir V6 motora sahip ve de 720 beygir güç ile 780 Nm tork üretiyor. Bu değerlerin GT-R Nismo’ya göre 110 beygir ve 130 Nm daha fazla olduğunu belirtebiliriz.

Related posts

Teknosa’dan Babalar Günü Kampanyası!

Fatih Akgün

e-Dönüşüm, işletmeler ücret bordrolarını dijitale taşıyor.

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Google’da Yaşanan İşten Çıkarmalar, Tepkiye Neden Oldu

Yasemin ACAR

Yorum Yap