Teknolojix Haber
YAZILIM

GTmetrix Nedir? Ne İşe Yarar? – En İyi 20 Site Hız Testi Aracı

Kanada merkezli GT.net tarafından geliştirilmiş olan GTMetrix günümüzde Google PageSpeed Insights ve Pingdom ile beraber kullanılan en popüler hız testi araçlarından birisi olarak kabul edilmektedir

GTmetrix, web sitelerinin özelliklerini analiz etmeye yarayan ve hataları düzeltmek için web sitesi sahiplerine önerilerde bulunan bir webmaster uygulamasıdır. Başta web sitesinin hızını düşüren faktörler olmak üzere, performans düşüşüne neden olan birçok sorunu listeleyerek önerilerde bulunur. Listelenen uyarılar doğrultusunda çözümler üretebilir, web sitenizin performansını arttırarak internet ortamında hak ettiğiniz yere ulaşabilirsiniz.

GTmetrix Nasıl Kullanılır?

 

Sitesine girdiğinizde önüne çıkan arama çubuğuna sitenizin tam adresini (Örn; https://www.aramamotoru.com) yazarak, tarama işlemini başlatabilirsiniz.

Tarama işleminin başlamasıyla birlikte sizi Loading ekranı karşılayacak. Bu ekranda kullanılan server ile tarayıcı bilgilerini göreceksiniz.

Tarama işlemi bittiğinde rapor sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfada sitenizin genel hız skoru (1), tekrar yüklenme skoru (2), tamamen yüklenmesi için geçen süre (3), sayfanın toplam boyutu (4) ve sayfa oluşumunda kullanılan toplam sorgu sayısını (5) görebilirsiniz.

Araç siteyi performans konusunda sıkı bir testten geçiriyor ve raporda (ücretsiz versiyonu dahil) hepsini gösteriyor. Siteniz ile alakalı sunduğu raporda incelemelerini TYPE ve PRIORITY olarak ikiye ayırıyor. TYPE, performansın ne ile alakalı olduğunu, PRIORITY ise önem derecesini belirtiyor.

En İyi 20 Site Hız Testi Aracı

Related posts

Dijital Okur Yazarlık

[email protected]

Covid-19 ile Mücadelede Liseli Gençler İş Başında!

Fatih Akgün

Windows 11 Pro Lisansını Nasıl Alırım ?

Hakan Kırdar

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım