Teknolojix Haber
ÜRÜN İNCELEME

GÜNÜMÜZÜN PARLAYAN YILDIZI TERMOPLASTİK POLİÜRETAN ( TPU) ARMALAR

Termoplastik poliüretan kendine has moleküler yapısı, formülasyonundaki polieter  ve poliester yapılarının düzenlenebilmesi ile farklı özellik ve dayanımlara sahip olabilen bir malzemedir. Ekstrüzyon, enjeksiyon ve frekans gibi ısıl işlem proseslerinde rahatça işlenebilir. Düşük elastisite modülü sayesinde düşük sıcaklıklarda dahi ( -40C ) olağanüstü esnektir. Yüksek aşınma, yırtılma, kesilme, esneme ve delinme mukavemetine sahiptir.  Çarpmalara karşı koruma sağlayacak hava kapsülleri barındırır. Kullanıldığı tüm alanlarda yüksek performans gösterir ve içeriğinde sağlığa zararlı madde barındırmaz. Tüm bu özelliklerinden ötürü TPU, otomotiv, sağlık, giyim, aksesuar, mobilya, ayakkabı, ev tekstili vb. gibi birçok sektörde güvenle kullanılmakta ve kullanım alanları her geçen gün çoğalmaktadır.

TPU ARMA VE ETİKETLER:

Tpu ince ayrıntılı, hassas efektlendirilmiş, 3 boyutlu görünüm gerektiren logolar için mükemmel bir seçimdir.  Metalik efekt, parlak ya da mat olarak premium görünümler elde edilebilir. Uygulandığı kumaşlarla esneme özelliğine sahiptir.  Tpu malzemeden yapılan arma ve etiketlerin taklit edilebilmesi imkansızdır. Özellikle sahteciliğin önüne geçme konusunda Tpu malzeme kullanılarak arma ve etiket üretilmesi kurumlar açısından çok önemlidir. Yıkama, sıcak/soğuk ortam, sağlık ve boya testlerinden başarı ile geçmektedir. Testler sırasında herhangi bir efekt kaybı ve deformasyon gözlenmemektedir.

Tpu malzemenin sağlıklı, mukavemetli, esnek, boyutlandırılabilen, sıcak ve soğuğa dayanıklı olması gibi temel özelliklerinden ötürü son yıllarda özellikle spor kulüp ve markaları, emniyet birimleri, askeriye gibi devlet kurumları forma ve üniformalarında Tpu malzemeden yapılan arma ve etiketleri tercih etmektedir. Dünyaca ünlü hazır giyim markaları da Tpu arma ve etiketleri özel koleksiyonlarında kullanmaktadır.

ÜLKEMİZDE TPU ARMA ÜRETİMİ:

Tüm dünyada %100 TPU teknolojisi ile arma üretimi yapabilen çok az sayıda firma olmakla birlikte ülkemizde Know-how almadan kendi teknolojisini üreten, TPU arma üretiminde öncülük eden tek bir firma bulunmaktadır. Armatechs.

Gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında spor kulüplerine, resmi devlet kurumlarına, markalara yaptığı armalarla ülke ekonomisine pozitif katkı sağlamakta, ülkemizin teknolojik konularda ne kadar ileri seviye de olduğunu tüm dünyaya kanıtlayarak da ülkemizin gurur kaynağı olmaya devam etmektedir. Ülkemizin resmi kurumlarına yaptığı çalışmalarla birçok ödüle de layık görülen firma teknolojik yatırımlarına hız kesmeden devam etmektedir.

Related posts

Apple Watch Series 5 özellikleri

Fatih Akgün

Son Teknoloji! Felç Geçiren Eller İçin Protez Eldiven Üretildi…

Meryem ACAR

Yaklaşık 5000TL ye Alabileceğiniz En İyi 5 Telefon

Fatih Akgün

Yorum Yap