Teknolojix Haber
OYUN Tanıtım

Half-Life: VR Mod Açıklaması

Geçtiğimiz günlerde oyuncularla buluşan Half-Life: Alyx, VR oyunu olmasından dolayı birçok oyuncuyu üzmüştü. Valve ekibinden Robin Walker, oyundaki VR elementlerini kaldıracak olası bir mod hakkında hem sevindiren hem üzen bir açıklamada bulundu.

Efsane Half-Life serisinin geri dönüşü olarak nitelendirilen Half-Life: Alyx, geçtiğimiz gün sonunda oyun severlerle buluşmuştu. Half-Life: Alyx’in tüm oyuncuları mutlu ettiğini söylemek isterdik ancak serinin yeni oyunu, yalnızca VR’a özel olarak çıktı ve oyuncuların büyük çoğunluğunu üzdü.

Fakat mod desteğine izin veren Valve’in oyun motoru, bu konuda yine kurtarıcımız olabilir gibi görünüyor. Zira Half-Life: Alyx, çıkışından 1 gün geçmiş olmasına rağmen mod yapımcıları oyunla hemen ilgilenmeye başladılar. Bu sayede de Half-Life: Alyx’in yalnızca bir VR oyunu olmaktan çıkabileceği de konuşulmaya başlandı.

Üstelik Half-Life: Alyx’in sadece VR oyunu olarak kalmamasına Valve yetkililerinden de destek geldi. Tabii bu destek gerçek anlamda bir destek değildi. VGC ile bir röportaj yapan Team Fortress 2 baş tasarımcısı ve Half-Life: Alyx programcısı Robin Walker, Half-Life: Alyx’i VR’dan ayıran bir modun hiç de kötü bir fikir olmadığını belirtti.

Açıklamalarına devam eden Robin Walker, mod hakkında “(Modu) sabırsızlıkla bekliyorum.” şeklinde bir cümle kurdu. Walker, birçok Half-Life hayranının Valve’ın yeni oyunu neden VR yaptığını merak ettiğini anladığını ardından oyuncuların bu oyunu bir kez oynadıklarında bu sorunun cevabını alacaklarını da ekledi. Bununla birlikte mod çıktığı takdirde aynı anlamın taşınacağından emin olmadığını belirtti.

Sonuç olarak insanların VR’sız versiyona eriştiklerinde ve VR’a yönelmekle kazanılan tüm şeyleri kaybettiklerinde bu tercihi neden yaptığımızı çok iyi bir şekilde anlayacaklar. İnsanların bu deneyime sahip olmaları ve farkına varabilmeleri için istekli olan bir parçam var —şimdi anladım. Şimdi o VR dışı duruma geçişte kaybettiğimiz her şeyi görüyorum ve neden bunu yaptıklarını anlıyorum.

Related posts

Xbox Game Pass Tarihi Bir Rekora İmza Attı!

2020’de Yeni Bir Çağ Başlatacak 14 Oyun

Fatih Akgün

FIFA 21’in Türkiye satış fiyatı ne kadar?

Fatih Akgün

Yorum Yap