Teknolojix Haber
BİLİM

Hareketleriniz tek başına gezegeni kurtaramaz – ancak bu alışkanlıklar yardımcı olabilir.

Her birimiz, evlerimiz, mahallelerimiz ve daha geniş dünyadaki ekolojik yükümüzü hafifletmeye yardımcı olabiliriz.

Dünya’nın sıkıntıları çok sayıda geldiğinde – Litre Arktik deniz buzu başına 10.000 mikroplastik parçacık , yok olma riski olan 30.000 tür – bu küçük sayının gücünden şüphe edebiliriz: bir. İçinde olduğu gibi, bir kişi yardım etmeye hazır.

Bireysel hareketlerin gezegeni rahatsız eden şeyleri iyileştiremediği doğrudur. Ama her biri bizi evlerimizde, bizim mahallelerde çözümleri-ve daha geniş bir dünyaya katkıda yollarını bulabilirsiniz.

Evde

Çevre dostu bir evcil hayvan sahibi olun : Pire ve pestisit içeren ürünleri nasıl kullandığınıza dikkat edin. Şerit madenciliği ile elde edilen malzemelerden yapılmış kedi çöplerinden kaçının.

Gıda israfını en aza indirin : Malzemeleri ve kısımları hesaplamak için dijital bir yemek planlayıcısı kullanın, böylece satın aldığınız ve pişirdiğiniz hemen hemen her şey yenir. Gıdaların kullanılabilirliklerini uzatmak için nasıl saklanacağını öğrenin.

Yiyecek artıkları ve atıkları kompostlayarak depolama alanlarından uzak tutun .

Evinizi uygun şekilde yalıttığınızdan ve eski, cereyanlı pencereleri enerji tasarruflu pencerelerle değiştirdiğinizden emin olun .

Mağazada

Kahve alışkanlığınızı yeşil yapın . Tek kullanımlık kahve makineniz için tekrar kullanılabilir bir filtre kapsülü alın ve kuşları besleyen bir yetişme ortamında yetiştirilen sertifikalı “ kuş dostu” kahve ile doldurun .

Ev dokusunu alırken seçici olun Hangi ürünlerin ormanların yok edilmesine katkıda bulunan bakire odun hamurundan yapıldığını bilin . Kağıt havlu ve kağıt peçete satın almak yerine, mümkün olduğunca bez havlu, peçete ve bez kullanın.

Birkaç öğünden veya tamamen et bırakmayı düşünün .

Mahallede

İstilacı bitkileri ortadan kaldırmak için ağaç dikme projeleri düzenleyerek veya budama ve ayıklama gezileri düzenleyerek toplumunuzun bitki örtüsünü sağlıklı tutmaya yardımcı olun .

Bitki tozlayıcı bahçeleri.

Yerel su ve koruma görevlilerinin yardımıyla, toplumunuzdaki bir derenin veya başka bir su yolunun temizlenmesini ayarlayın .

Vatandaş olarak

Federal ajanslar söz konusu eylem veya kural hakkında kamuya açık girdi ararken duruşmalarda ifade verme veya yazılı yorum gönderme gerekliliklerini öğrenin .

Evde gübreleştirme deneyiminizi paylaşın: Başkalarını teşvik etmek ve öğretmek için mahallede atölyeler düzenleyin.

 

Related posts

Avrupa Uzay Ajansı yeni Mars görüntülerini yayınladı

Fatih Akgün

Yeni Geliştirilen Mikroskop Beyin Sinyallerini Yakalayabilecek

Fatih Akgün

Çin’in Yapay Güneş’i 2020 Yılında Faaliyete Geçecek

Yasemin ACAR

Yorum Yap