Teknolojix Haber
YAZILIM

Her iPhone’u Destekleyen Yeni iPhone Jailbreak!

Neredeyse Her iPhone’u Destekleyen Yeni iPhone Jailbreak Yayınlandı!

Yeni yayınlanan iOS 13.5 dahil birçok sürümü destekleyen yeni bir jailbreak yayınlandı; bunun üzerine iPhone‘un güvenliği sorgulanmaya başlandı.

Apple için yeni yayınlanan bir jailbreakiOS 11 ve sonrasını çalıştıran her iPhone‘a yüklenebiliyor. Bu sürümlere yeni yayınlanan iOS 13.5 de dahil.

UncOver tarafından yayınlanan jailbreakApple Pay ve iMessage gibi güvenli hizmetlere dokunmasa da, iOS‘taki bir sıfırıncı gün açığına dayanıyor. iOS‘un güvenliğini aşmakta kullanılan bu açık, zararlı amaçlarla da kullanılabilir. Apple‘ın bu açığı kapatmasının bir miktar süre alabileceği söyleniyor. Bunun yanında jailbreak bazı bariyerleri kaldırdığı için yeni güvenlik açıkları anlamına gelebilir, fakat bu konuda henüz bir değerlendirme söz konusu yok, yapılmadı.

Jailbreak‘in kendisi güvenli bile olsa, iOS‘un son zamanlardaki güvenlik sorunlarını bizlere tekrardan hatırlatıyor. Mail uygulamasında nisan ayında meydana çıkan güvenlik açığı, Apple‘a göre büyük bir risk taşımıyordu. Buna karşın ZecOps’a göre saldırganlar, bu açığı en az iki sene kullanmaya çalışmışlardı.

Related posts

Xiaomi Mi Mix 3 için Beklenilen Haber Geldi!  ANDROID 10 Güncellemesi Çıktı!

Sevda AYDIN

Adobe, Creative Cloud Uygulamalarına Öğrenciler İçin Evden Ücretsiz Erişim Sundu

Pınar Demirtaş

Android Studio 4.0’ın Yeni Özellikleri

BÜŞRA ÇANKAROĞLU

Yorum Yap