Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA

“Hikayeler” furyasına Spotify da katıldı.

“Hikayeler” Özelliği ile Spotify gündeme düştü.

Hikayeler” özelliğine sosyal mecralarda sıkça rastlıyoruz. Dijital müzik platformu Spotify da yeni özelliği üzerinde çalışıyor. Snapchat’in ardından Instagram, Facebook ve WhatsApp platformlarına da “Hikayeler” özelliği geldi. Özellikle Instagram’a gelmesi ardından hikayeler iyice popülerleşti. Ayrıca YouTube da bu özelliği bünyesine ekledi.  ‘Hikaye (Story)’ özelliği en son ‘Fleets’ ismiyle Twitter’a gelmişti. Fleets ile ilgili yazımızı da aşağıda bulabilirsiniz:

https://teknolojixhaber.com/twittera-gelen-hikaye-ekleme-ozelligi-twitter-fleet/

Spotify “Hikayeler” özelliğini bazı müşterilerinin beğenisine sunmuş durumda. Gelen tepkilere göre bu özellik tüm kullanıcıların beğenisine sunulacak. Söz konusu özellik herkese açık olarak kullanıma sunulduğunda ana sayfada konumlandırılması planlanıyor.

Mavi tikli bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan bir tweet ile ilk kez Spotify hikaye özelliği göründü. Videoda çalma listesinde görünen özelliğin sanatçılar tarafından da kullanılabilir hale getirileceği tahmin ediliyor.

Spotify nedir?

İsveçli müzik veri akışı ve podcast servisidir. Spotify, bir dizi seçkin bağımsız plak şirketlerinden seçilmiş müziklerin sınırsızca dinlenmesine imkan vermektedir. Sistem Windows, Mac OS X, iOS, Linux işletim sistemlerini kullanan bilgisayarlar ve Android, Symbian, Windows Mobile, S60 ve webOS işletim sistemlerini kullanan taşınabilir aygıtlarda çalışmaktadır. Milyonlarca kullanıcıya sahip uygulama, bazı kişiler için de müzik dinlemenin tek yolu. Özellikle bazı marka telefonlarda Spotify dışında müzik dinlemek için aynı yetkinlikte alternatif bulunmuyor.

Spotify Hikaye Özelliği Ne Zaman Kullanıma Sunulacak?

 ”Dinlemek Her Şeydir” sloganı ile yola çıkan Spotify “Hikaye” özelliği şimdilik deneme aşamasında. Söz konusu özellik bazı çalma listelerinde aktif edilmiş durumda. ‘TmarTn’ isimli doğrulanmış bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan bir video, henüz test aşamasında olan hikayeler özelliğinin Spotify’da nasıl gözüktüğünü de ortaya koydu. Platformda ki ‘Christmas Hits’, ‘Tear Drop’ ve Megan Thee Stallion’un ‘Good News’ isimli albümü için oluşturulan oynatma listelerinde hikayelerin yer aldığı görüldü. ‘Christmas Hits’in “Hikaye” lerinde, listede parçaları bulunan Jennifer Lopez, Kelly Clarkson ve Pentatonix gibi isimler Noel’e ilişkin en sevdikleri özellikleri anlatıyorlar.

Spotify ‘dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Spotify’da, kullanıcı deneyimimizi iyileştirmek için rutin olarak bir dizi test yapıyoruz. Bu testlerden bazıları, daha geniş kullanıcı deneyimimize giden yolu açıyor ve bazıları ise yalnızca önemli dersler çıkarmamızı sağlıyor. Şu anda gelecek planları hakkında paylaşacak başka haberimiz yok” denerek konunun gelişiminin ne yönde olacağı açık bırakıldı.

Spotify’da yer alan hikayeler özelliğine bu test süresi boyunca sadece bazı kullanıcılar erişebiliyor. Müzik servis platformuna bu tarz bir güncellemenin gelmesi durumunda nasıl kaşılanacağı, ne kadar kullanılacağı henüz bilinmiyor. Zira Tweeter da yakın zamanda sunduğu Hikayeler (Fleets) özelliğini bazı düzeltmeler amaçlı yaygın kullanıma açma sürecini yavaşlattığını duyurdu. Belki de sosyal mecraların birbirinin özelliklerine sahip olma yarışı, ürünlerinin sorunsuz çıkmasından önce gelmeye başlamış olabilir…

Related posts

Facebook, Fotoğraf ve Videoları Google Fotoğraflar’a Aktarılabiliyor!

Fatih Akgün

Twitter’dan Android Kullanıcılarına ”AÇIK VAR” İtirafı

Fatih Akgün

Twitter’a gelen Hikaye ekleme özelliği – Twitter Fleet

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım