Teknolojix Haber
YAZILIM

Hindistan Başbakanın Twitter hesabı hack’lendi

Hindistan Başbakanın Twitter hesabı hack'lendi

Hindistan Başbakanın Twitter hesabı hack’lendi

Bilgisayar korsanları geçtiğimiz aylarda da kripto para kazanabilmek için çok sayıda takipçisi bulunan hesapları hedef alarak ele geçirdiler. Bu sefer de Hindistan Başbakanın Twitter hesabı hack’lendi .

Takipçilerinden para sızdırabilmek adına Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin Twitter hesabı bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildi.

BBC’de yer alan habere göre, Modi’nin 2,5 milyon takipçisi bulunan söz konusu hesabından ulusal yardım fonu için kripto para bağışı yapılmasına yönelik birkaç içerik paylaşıldı.

Durumun anlaşılmasının ardından ele geçirilen Twitter hesabından yapılan paylaşımlar kısa sürede yetkililer tarafından silindi.

Twitter’dan yayımlanan açıklamada ise gizliliği ihlal edilen hesabın güvenliği için önlemler alındığı ve durumun soruşturulduğu belirtildi.
Öte yandan, Modi’nin 61 milyonun üzerinde takipçisi bulunan kişisel Twitter hesabı saldırıdan etkilenmedi.

ABD Başkanı Barack Obama, Demokrat Başkan Adayı Joe Biden, Amazon’un Üst Yönetici Jeff Bezos, Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Tesla’nın Üst Yöneticisi Elon Musk, milyarder iş adamı Michael Bloomberg ve rap şarkıcısı Kanye West gibi isimlerin Twitter hesapları 15 Temmuz’da ele geçirilmişti. Hacklenen hesaplardan kripto para bağışı çağrısı yapılmıştı.

Kaynak: NTV

Diğer Yazılım ilgili haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Online Toplantılara Eğlenceli Yüzlerle Katılmanız İçin Deepfake Yazılımı: Avatarify

Fatih Akgün

EMUI 10.1 alacak Huawei modelleri

Fatih Akgün

LG’den “Çocuğumu Koru” Projesi

Yağmur Kübra Yazıcı

Yorum Yap