Teknolojix Haber
OYUN

Hindistan,Çin bağlantılı 118 mobil uygulamayı yasakladı

Hindistan,Çin bağlantılı 118 mobil uygulamayı yasakladı

Hindistan,Çin bağlantılı 118 mobil uygulamayı yasakladı

NDTV kanalındaki habere göre Hindistan,Çin bağlantılı 118 mobil uygulamayı yasakladı .
Hindistan İletişim, Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığından yapılan açıklamada, bazı Çin menşeli uygulamaların ülkenin egemenliği, bütünlüğü, savunması, güvenliği ve kamu düzenine karşı zararlı faaliyetlerde bulunduğu bildirildi.

Bazı mobil uygulamaların ve oyunların  kötüye kullanılarak kullanıcıların verilerinin çalınması ve gizlice Hindistan’ın dışındaki sunuculara aktarılması hakkında çok sayıda şikayet alındığı da bildirildi.

Yapılan açıklama kapsamda, aralarında PUBG Mobile, WeChat Reading, Voov Meeting, FaceU, InNote, Game of Sultans ve AppLock’ın da bulunduğu Çin’le irtibatlı 118 cep telefonu uygulamasının yasaklandığı açıklandı.

Hindistan’da  aktif PUBG Mobile oyun uygulaması kullanan kişi sayısının 33 milyonun üzerinde olduğu belriliyor. Çinli teknoloji şirketleri, kullanıcı bilgilerinin gizliliğini ihlal etmek ve korumamakla suçlanıyor.

Hindistan’da daha önce de bu yıl içinde  29 Haziran’da da aralarında TikTok, CamScanner, Share it, WeChat, UC tarayıcı, Xender ve Clean-master gibi Çin’le bağlantılı 59 mobil uygulamaya yasak getirilmişti.

Kaynak

Related posts

PS5 ve Xbox Series X Yeni Battlefield, 2021 Yılı İçin Gelecek

Fatih Akgün

70 milyondan fazla satarak kendi rekorunu kırdı

Fatih Akgün

Steam’de, toplamda 98 TL değerinde dört oyun ücretsiz oldu!

Fatih Akgün

Yorum Yap