Teknolojix Haber
MOBİL

Hindistan’da Yeni Müzik Uygulaması TikTok Test Ediliyor…

Rekabetin çok ciddi boyutlarda arttığı günümüz müzik piyasasında TikTok yeni müzik uygulaması denemelerine başladı. İşte son dönemlerin başarılı girişimi olan TikTok ile ilgili haberimizin detayları.

Karaoke videolarının çekilmesini sağlayan TikTok, kısa süre içerisinde Facebook ve Instagram gibi platformları bile geçecek düzeye geldi. Üstelik bunu sadece 2 yılda başaran şirket, yeni bir sektöre daha adım atıyor. Apple Music gibi devlerin bulunduğu bu sektörde TikTok kendisi için yer bulmaya çalışacak.

TikTok yeni müzik uygulaması Apple Music gibi olacak

New York merkezli Moon Video tarafından geliştirilen ve Çinli ByteDance firması tarafından yayınlanan müzik odaklı akış platformu Resso, gizli bir şekilde teste sunuldu. Şirketin kimseye haber vermemesi ise şaşırttı.

Şimdilik bu uygulama Endonezya ve Hindistan’da kullanımda daha şimdiden 21 bin kullanıcısı bulunan uygulamanın Spotify ve Apple Music gibi platformlara rakip olması bekleniyor. Şu anda müzik akışı sektöründe ciddi bir rekabet bulunuyor ve TikTok gibi büyük bir girişimin ağırlığı muhtemelen fazla olacaktır.

TikTok ile inanılmaz bir başarıya imza atan ByteDance, benzer bir etkiyi streaming müzik servisi Resso ile yakalamak istiyor. Facebook ve Instagram gibi devlerle rekabet eden TikTok muhtemelen yeni bir güç daha kazanmış olacak. Peki sizce TikTok bu alanda büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşabilecek mi? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Related posts

Türkiye Koronavirüs Vaka Haritası

Fatih Akgün

Samsung Galaxy S20 Ultra’nın Sorunları Devam Ediyor

Fatih Akgün

Huawei CEO’su Richard Yu açıkladı: Google hizmetleri Huawei telefonlara geri mi dönüyor?

Meryem ACAR

Yorum Yap