Teknolojix Haber
İNTERNET

Hindistan’ın Savunma Şirketlerinden Biri Siber Saldırıya Uğradı!

Hindistan’da savunma ürünleri, metro ve raylı sistemler, inşaat gibi farklı alanlarda faaliyet gösteren bir firma olan Bharat Earth Movers Limited (BEML) adlı kamu şirketi geçtiğimiz günlerde büyük sorunla karşı karşıya kaldı.
Siber saldırganlar tarafından firmaya ait hassas belgelerin de olduğu içerikler dark web üzerinde paylaşıldı. Siber güvenlik firması Cyble da verilerin saldırganlar tarafından ele geçirilerek izinsiz bir şekilde ifşa edildiğini doğruladı.

Henüz kimliği tespit edilemeyen hacker, firmanın 7 çalışanına ait belgeleri de içeren hassas verilere ulaşmayı başardı. Hacker, sonrasında çalışanlara ait ele geçirdiği elektronik posta hesapları ve diğer bilgileri de liste olarak paylaştı. Hacker, çalışanların elektronik posta adreslerini ele geçirir geçirmez eski şifreleri FreeKashm!r‘ ve GoToHellBJP!!1‘ olarak değiştirdi. Bu nedenle güvenlik firması Cyble, saldırganın komşu ülkelerden olabileceğini ya da başka bir hükûmet destekli hacker olduğunu düşünüyor.

İlk olarak bu durum adına şüphe duyulan isim R3dr0x olmuştu fakat sonrasında Firma, R3dr0x’ in bu durumla bir ilgisi olmadığını açıkladı.

Related posts

Samsung Türkiye’nin Youtube Videosu Dakikalar İçinde Yüz Binlerce Kez İzlendi !

Fatih Akgün

Chrome 80 ile Rahatsız Edici Bildirim İzinleri Ortadan Kalkıyor

Fatih Akgün

Sosyal medya platformlarında dolaşan kişisel bilgilerinize dikkat!

Fatih Akgün

Yorum Yap