Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Honda, Dünya Genelinde 1,4 Milyon Aracını Geri Çağırdı!

Honda, yakıt pompasında yapılmış bir hata nedeniyle dünya genelinde 1,4 milyon aracını geri çağırıyor. Geri çağrılan araca sahip olup olmadığınızı VIN numarası ile kontrol edebileceksiniz.
Honda, birçok ülkede toplamda 1,4 milyon aracı geri çağırdığını duyurdu. Otomobil üreticisi, bu geri çağırmanın sebebinin hatalı yakıt pompası olduğunu duyurdu. Şirketin yaptığı açıklamaya göre bu hatadan kaynaklanan bir enkaz ya da yaralanma raporu bulunmuyor. Yakıt pompası arızalanırsa, araç durur ve sonrasında hata giderilmedikçe çalışmayabilir. Geri çağrılan tüm araçlarda düşük basınç üreten hatalı bir yakıt pompası bulunuyor.

Eğer sizin de otomobiliniz Honda’ysa, aracın fabrika çıkışlı olarak bu hatayla gelip gelmediğini anlamanın birkaç farklı yolu var. Öncelikle, bu geri çağırma 2018 ve 2019 model Honda Accord, Acura NSX, Civic Hatchback, Civic Type R ve Civic Type HR-V modellerini içeriyor. Bu araçlar dışında bazı 2019 model Honda Acura RDX / RLX / RLX Sports Hybrid, Fit ve 2019 – 2020 model Honda Insight modellerinin de geri çağrıldığı biliniyor.

Related posts

Uçan araba ‘aircar’ deneme uçuşunu başarıyla tamamladı

Vildan Çelik

Araç sahipleri dikkat! Tüm işlemler artık tek sayfada

Fatih Akgün

Volkswagen ID. Space Vizzion Yakalandı

Fatih Akgün

Yorum Yap