Teknolojix Haber
OTOMOBİL

Honda Türkiye’den Koronavirüs’e Karşı Tedbir!

Civic Sedan’ların üretiminden sorumlu olan tesis 2 hafta kapalı kalacak.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (COVID-19) otomotiv dünyasına da olumsuz etki etti. Dünya genelinde birçok üretici, fabrikalarını geçici süreliğine kapatmaya başladı ve Türkiye’de üretim yapan tesisler de yavaş yavaş tatil edilmeye başlandı. Mercedes-Benz Türk, Ford-Otosan, Toyota Türkiye’nin ardından Honda Türkiye de Kocaeli’nin Şekerpınar ilçesinde bulunan fabrikasının kapılarını geçici süreliğine kapatma kararı aldı.

Koronavirüs yalnızca markaları değil, onların tedarikçilerini de etkilediği için birçok üretici kapılarını bir süreliğine kapatıyor ve çalışanlarının gereksiz risk altına girmesini engelliyor. Honda Türkiye’nin kararı yarın, yani 23 Mart 2020’de devreye giriyor.

Şimdilik Japon üreticinin Türkiye ayağında kapıların yeniden açılma tarihi 6 Nisan 2020 olarak belirlenmiş. Ancak hükûmetin alacağı önlemlere göre hareket edeceğini bildiren Honda Türkiye, tedarikçilerin durumunu da yakından takip ettiğini belirtti.

Civic Sedan’ın imalatından sorumlu olan Şekerpınar fabrikası, 2 haftalığına kapalı kalacak. Bu süreçte modelin teslimat işlemlerinin özellikle ülkemizde ne kadar sarkacağı ise merak konusu.

Related posts

Ferrari, Formula 1 Fabrikasını Kapattı!

Fatih Akgün

Toplu taşıma yeni otobüs

Fatih Akgün

2020 MTV Fiyat Listesi

Fatih Akgün

Yorum Yap