Teknolojix Haber
OYUN

Horizon Zero Dawn Çizgi Serisi Yapılacak

Guerrilla Games tarafından geliştirilen ve çok beğenilen oyun Horizon Zero Dawn, çizgi roman serisi olacak. Çizgi roman serisi, oyundan sonraki olayları konu edinecek.

Horizon Zero Dawn
Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn çizgi romanı ne zaman çıkacak?

Geçtiğimiz haftalarda, PlayStation stüdyolarının yöneticisi Herman Hulst, oyunun PC üzerinde de oynanabileceğinin duyurusunu yapmıştı. PS4 için geliştirilen oyun 2020 yazında sevenleriyle buluşacak. Çizgi roman serisinin de bu dönemde yayımlanacağı ortaya çıktı.

Oyunun yazarlarından Anne Toole ve sanatçı Ann Mauline tarafından yaratılan çizgi roman serisi, dijital ortamda ve mağazalarda 22 Haziran tarihinde yayımlanacak.

Aloy ve Talanah

Bir aksiyon rol yapma oyunu olan Horizon Zero Dawn, Aloy adındaki yetimin geçmişinin peşine düşmesini anlatır. Oyunun hikayesi boyunca gizem ve heyecan devamlı artar.

Seri,  Aloy ve Carja Avcıları Birliği’nden avcı Talanah Khane Padish’in hikayesini anlatacak. Titan comics’e göre, ” Talanah, yakın arkadaşı Aloy’un kaybolmasının ardından zor zamanlar geçiriyor. Ormanların içinde yeni ve gizemli bir tehditin ortaya çıkmasının ardından, onunla mücadele etmek için tekrar ait olduğu yere döner. Ancak yeni bir mekanik katil türünün etrafta kol gezdiğini öğrenir.”

Horizon Zero Dawn , Guerrilla Games tarafından geliştirilenve Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlananbir aksiyon rol yapma oyunudur . Konu, geçmişini ortaya çıkarmak için yola çıkan makinelerin istila ettiği bir dünyada avcı olan Aloy’u takipediyor. Oyuncumekanik yaratıklarla ve diğer düşman güçleriyle savaşmakiçin menzilli silahlar , bir mızrak ve gizlilik kullanır. Bir yetenek ağacı oyuncuya yeni yetenekler ve bonuslar sağlar. Oyuncuyerleri keşfetmek ve yan görevleri almakiçin açık dünyayı keşfedebilir. PlayStation 4 için piyasaya sürüldü2017 yılında piyasaya sürüldü ve 2020’nin ortalarında Microsoft Windows için piyasaya sürülecek .

 

Hikaye 31. yüzyılda, insanların teknolojiye sınırlı erişimi olan dağınık kabile benzeri popülasyonlarda yaşadığı bir dünyada geçiyor. Teknolojik olarak gelişmiş selefleri “Yaşlılar” olarak hatırlanıyor. “Makineler” olarak bilinen büyük robotik yaratıklar Dünya’ya hakimdir. Çoğunlukla, zaman zaman onları parçalar için avlayan insanlarla barış içinde bir arada var olurlar. Bununla birlikte, “Düzensizlik” olarak bilinen bir fenomen, makinelerin insanlara karşı daha agresif hale gelmesine neden olmuş ve daha büyük ve daha ölümcül makineler ortaya çıkmaya başlamıştır. Belirgin bir şekilde öne çıkan üç kabileler vardır: Nora, Carja ve Oseram. Nora dağlarda yaşayan ve doğaya “All-Mother” olarak ibadet eden şiddetli avcı-toplayıcılardır. Carja, Güneş’e ibadet eden çölde yaşayan şehir inşaatçılardır.

Related posts

God of War 5 Hakkında Bilinenler; Çıkış Tarihi, Hikayesi, Thor Söylentileri

Fatih Akgün

1000 aylık Netflix aboneliği hediye eden oyun : The Old Guard !

Büşra Seyhan

Yeni Assassin’s Creed oyunundan ilk detaylar

Fatih Akgün

Yorum Yap