Teknolojix Haber
SEKTÖREL

HP Çalışmalarına Hiç Hız Kesmeden Devam Ediyor!

HP Türkiye Genel Müdürü Emre Alaman, HP 3D Yazıcı MEMA (Orta Doğu, Akdeniz ve Afrika) Kanal Müdürü Emre Feyizoğlu ve Poligon Mühendislik Kurucu Ortağı Okan Nahit, 3D yazıcılardan, pandemi süresinde atılan adımlara kadar birçok açıklamada bulundu.

HP,  düzenlediği basın toplantısında faaliyet gösterdiği alanlara dair birçok önemli açıklamada bulundu. HP Türkiye Genel Müdürü Emre Alaman, HP 3D Yazıcı MEMA (Orta Doğu, Akdeniz ve Afrika) Kanal Müdürü Emre Feyizoğlu ve HP’nin 3D baskı alanındaki iş ortağı Poligon Mühendislik’in Kurucu Ortağı Okan Nahit’in katıldığı toplantıda 3D yazıcıların COVID-19 sürecinde oynadığı rol, sürecin bilgisayar ve yazıcı sektörüne etkileri ve değişen tüketici alışkanlıkları değerlendirildi.

IDC’nin son verilerine göre HP’nin bilgisayar ve yazıcı pazarındaki liderliğini sürdürüyor. HP Türkiye Genel Müdürü Emre Alaman teknoloji sektöründeki en son trendleri de ele aldı.

HP Türkiye Genel Müdürü Emre Alaman, konuyla ilgili şunları söyledi: “IDC’nin verilerine göre 2020 yılının ilk çeyreğini PC pazarında yüzde 25,1, yazıcı pazarında ise yüzde 42 payla lider olarak tamamladık. Pandemi süreci son birkaç yıldır konuştuğumuz dijital dönüşüm ve mobilitenin bir zorunluluk olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Bu süreçte değişen, gelişen ve farklılaşan tüketici taleplerini her zaman ön planda tutarak ve kendimizi geliştirerek çözümler üretiyoruz. Gelişmiş çözümlerimizle kurumların, uzaktan çalışanların ve tüm müşterilerimizin verilerini güvenli bir şekilde korumalarını sağlayan uç nokta güvenliğine sahip bilgisayarlarımız, evden baskı ihtiyacını en ekonomik şekilde karşılayan HP yazıcılarımız, üstün performansı ile eşsiz bir oyun deneyimi sunan HP OMEN ve Pavilion serisi bilgisayarlarımız, daha pek çok ihtiyaca yönelik inovatif ürün portföyümüz ve güçlü iş ortaklarımızla müşterilerimizin yanında olduk, olmaya devam edeceğiz.

3D basılan parçalar COVID-19 salgınına karşı ön saflarda yer aldı

HP’nin 3D baskı alanında çözüm ortağı olan Poligon Mühendislik’in Kurucu Ortağı Okan Nahit açıkladı. 3D baskı teknolojisinin kurumlara maliyet avantajı sağladı. COVID-19 salgını ile mücadele sürecinde 3D baskı teknolojisi ile yapılan çalışmaları ve HP’nin çözüm ortağı olmanın sunduğu faydaları aktardı.

Okan Nahit, “HP, 3D baskı alanında parçaya sahip olma maliyetini düşürerek ve daha kaliteli ürünler üreterek oyunun kurallarını değiştiriyor. Pandeminin en ağır olduğu dönemde ev tipi 3D yazıcılarla 1 siperlik 2 saatte üretiliyor. HP’nin 3D baskı çözümleriyle 1 günde yaklaşık 300 adet siperliği yüzde 65 daha düşük maliyetle üretebildik. Poligon Mühendislik olarak toplamda ürettiğimiz yaklaşık 5.000 siperliği Türkiye’deki ihtiyaçlarını belirten hastanelere göndererek desteğimizi sunduk. HP’nin 3D baskı çözümleriyle, bir jet motorunu çok kısa sürede baştan sona üretmek gibi, daha önce mümkün olmayan birçok üretimi kolayca yapabiliyoruz.” dedi.

Related posts

Amazon’un Kurucusu Dünyanın ilk Dolar Trilyoneri Olma Yolunda!

Fatih Akgün

Olympus Kamera Sektöründen Çekileceğini Duyurdu!

Fatih Akgün

Fahiş fiyat artışı yapan 283firmaya ceza

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Yorum Yap