Teknolojix Haber
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

HTC’den Sanal Toplantılar İçin VIVE Sync Beta Sürümü Ücretsiz

HTC, Evden Çalışanlar İçin VIVE Sync Beta Sürümünü Ücretsiz Sunmaya Başladı

Coronavirüs nedeniyle birçok şirket toplantılarını çevrimiçi yapmak zorunda kalırken, teknoloji üreticileri de bu fırsatı yeni ürünleriyle değerlendirme peşinde. Olumsuz gibi görünen bu durumu lehine çevirmek isteyen şirketlerden biri olan HTC, yeni geliştirdiği sanal gerçeklik platformu Vive Sync‘i tanıttı.

HTC, VR ile uzaktan çalışma ve toplantı uygulaması olan VIVE Sync’in beta sürümünü şirketlere ve evden çalışanlara ücretsiz olarak sunuyor. Platform, toplantıları sanal gerçeklik yoluyla daha etkileşimli hale getiriyor.

 

HTC, Vive Sync platformu ile sanal gerçeklik (VR) toplantıları ve sunumları yapmanıza olanak sağlıyor. Şirket 2018 yılından beri üzerinde çalıştığı Vive Sync platformunun beta testini başlattığını duyurdu. Test etmek isteyen kullanıcılar için 2020 yılının sonuna kadar ücretsiz olacak. Vive Sync şu anda 30 katılımcıyla toplantıları desteklemekte ve tabii ki, her kullanıcı Vive Sync’i kullanmak için bir VR başlık satın alması gerekiyor.

 

Birçok yardımcı araç kullanılabiliyor

İlk olarak kullanıcıdan Vive Sync platformu için bir avatar oluşturması isteniyor ve bunu yapmak için selfie kamerası ile bir fotoğraf çekip düzenliyorsunuz. Sanal avatarın saç stili ve diğer özelliklerini değiştirmek mümkün. Daha sonra vücut hareketleriniz, gözleriniz ve ağzınız izlenerek bu avatarın konuşmanızı ve duygularınızı aktarması sağlanıyor.

Platform, OneDrive araçlarıyla entegre çalışıyor. PDF dosyalarını buluttan alabilir, video gösterebilir veya PowerPoint‘te sunumu yapabilirsiniz. Ayrıca not almak, ekran görüntüsü almak ve konferans kaydetmek için bir sanal kalem de kullanmanız mümkün hale getirilerek, gerçek hayattaki gibi bir toplantı ortamı oluşturuluyor.

Related posts

Huawei’den yeni kulaklık: NovaBuds

Fatih Akgün

Su Geçirmez Akıllı Bileklik Xiaomi Mi Band 4

Fatih Akgün

AirPods Pro kulaklıklar ülkemizde satışa başladı

Fatih Akgün

Yorum Yap