Teknolojix Haber
MOBİL

HTC’den Müjdeli Haber!

Yakında Yeni Bir Amiral Gemisi Telefon Geliyor

HTC, U12+‘tan sonra yeni bir amiral gemisi akıllı telefon hazırlığı içinde. Ayrıca orta segment bir telefon da tanıtacağı bilinen HTC‘nin yeni telefon planları şu şekilde…

Bir dönem Türkiye’de de hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine sahip olan HTC, son dönemde birçok pazardan çekilme kararı aldı ve faaliyetlerini farklı alanlarla sınırladı. Ülkemizde de son olarak görmeyi beklediğimiz, fakat bir türlü satışa çıkmayan HTC U12+‘tan sonra bir daha HTC‘yi Türkiye’de görür müyüz, şimdilik bilinmiyor. Hatta HTC U12+, şirketin son amiral gemisi akıllı telefonuydu ve Mayıs 2018 tarihinde tanıtılmıştı. Ancak HTC, akıllı telefon sevdasından vazgeçmemiş. Şimdilerde yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışan HTC, yakında yeni bir duyuruyla karşımıza çıkabilir.

Gelen bilgilere göre HTC, şimdilerde yeni bir amiral gemisi planı içerisinde. 5G destekli olacağı bilinen yeni amiral gemisi telefonun, Snapdragon 865 işlemci içereceği ve temmuz ayında piyasaya sürüleceği iddia ediliyor. Bu gizemli telefonun tasarımı da, şirketin son modeli U12+ benzeri olacak. Diğer özellikleri ise şu an belli değil.

Raporda ayrıca, HTC‘nin haziran ayında orta sınıf bir akıllı telefonu daha tanıtacağı söyleniyor. Bu telefonda da Snapdragon 6xx yonga setli bir modelini kullanacağı söylenen HTC‘nin bu 2 ürününü Türkiye’de görür müyüz bilinmez. Fakat gelen bilgilere göre her 2 telefon da yalnızca Çin için hazırlanıyor.

Related posts

2019 En İyi Fotoğraf Çeken Akıllı Telefonları… 

Meryem ACAR

Akıllı telefon ekranları artık kırılmayacak, nasıl mı?

Büşra Seyhan

İşte merak edilen İphone 12’lerin Türkiye fiyatları

Vildan Çelik

Yorum Yap