Teknolojix Haber
UYGULAMA

Huawei Cihazları Sonunda Yeni Harita Uygulamasına Kavuştu!!

Huawei Çin merkezli Baidu’nun harita hizmeti olan, Baidu Maps’e kavuşuyor.

Huawei Baidu Haritalar artık HarmonyOS 2.0 için destekleniyor. Huawei ile Baidu arasındaki yeni iş birliği, akıllı telefonlardan akıllı saatlere paylaşılabilen sorunsuz bir navigasyon sistemi getirecek. Bunun yanında Baidu, bu navigasyon sistemi ile ilgili bilgileri açıklamadığı gibi aynı zamanda cihazların listesini de henüz belirtmedi.

Huawei Baidu Haritalar akıllı saatlere taşınacak!!

Huawei giyilebilir teknolojide de emin adımlarla ilerliyor. Böyle olunca da HarmonyOS tabanlı akıllı saatleri ile akıllı telefonların uyumlu çalışabileceği bir harita uygulaması gerekiyordu. Geçen hafta da Huawei Watch GT 2 Pro tanıtılarak akıllı telefonların akıllı saatlerle uyumu yavaş yavaş gündemde olmaya başladı. 

Bu akıllı saat Huawei’in diğer modellerine göre, gelişmiş özellikler sunuyor. Özellikle de ekran paylaşımı gibi. Bu özellik sayesinde Watch GT 2 Pro‘nun bağlı olduğu akıllı telefon için ikincil ekran olarak kullanılmasına imkan sağlanacak.

Baidu Haritalar ise yeni bir navigasyon sistemi sunuyor. Hem yürüyüş hem de bisiklet sürmek için akıllı saatin rotası ayarlanabiliyor. İşletim sistemi ile birlikte de akıllı saatlerin kullanım ömrünün de uzayacağı aktarılıyor. 

Related posts

Youtube Neden Çöktü?

Google, Play Store İçin Bir Yenilik Daha Test Ediyor!

Google’dan Koronavirüs ile Mücadelede Flaş Karar!

Yasemin ACAR

Yorum Yap