Teknolojix Haber
MOBİL ÜRÜN İNCELEME

Huawei, EMUI 10.1 güncellemesini duyurdu!

Huawei EMUI 10.1 güncellemesini resmi olarak duyurdu. Geçtiğimiz günlerde, Android temelli EMUI 10.1 güncellemesi alacak telefonları paylaşan şirket, yeni güncellemeyi de 26 Mart’ta düzenlenen P40 serisi tanıtımında duyurdu.

EMUI 10.1’in özellikleri

Yeni güncelleme, bizleri MeeTime ile tanıştırıyor. Çoklu ekranların birbiriyle uyum içinde çalışmasını sağlıyor. Bu sayede bütün cihazlarınızı bir araya getirerek, onlarla farklı ve daha iyi bir etkileşim kurmanızı sağlayacak. Hayatınızın farklı yönlerini arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmanıza olanak tanıyor. Örneğin, telefon çağrılarını cevaplamak için bilgisayarınızı kullanabileceksiniz. Yeni özellik, günlük hayatınıza daha fazla üretkenlik ve heyecan katmayı hedeflemekte.

Huawei-Share

Huawei akıllı telefonlar ile tabletler ve 3. parti cihazlar arasında daha hızlı bir şekilde fotoğrafları, videoları ve diğer dosyaları paylaşmanıza olanak sağlayacak. Büyük dosyalar bile sadece saniyeler içinde paylaşılabilecek.

ONEHOP

Cihazları bağlamak için bir sürü zahmete girmenize gerek kalmayacak. Sadece tek bir dokunuşla istediğiniz  cihaza istediğiniz zaman bağlanabileceksiniz.

 

Huawei Cast+ 

Huawei Cast bildiğiniz gibi free screen mirroring,yani ekran yasnıtma özelliğine deniyor. Huawei cast+ geliştirilmiş yansıtma teknolojisi ile, akıcı ve pürüzsüz bir yansıtma performansına sahip olacaksınız. Hatta  düşük bekleme süresi sayesinde Bluetooth oyun kumandası ile daha çok “konsol-vari” bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Ses Arttırma

Geniş bir odada sesinizin duyulmasını istiyorsanız, ses artırıcı ile Bluetooth hoparlör aracılığıyla sesiniz yükseltilebilecek.

Galeri

Farklı cihazlarda kaydedilmiş fotoğrafları bulmak için, Huawei‘nin geliştirdiği, dağıtılmış dosya sistemi sayesinde cihazlar arası fotoğraf erişimi yapabilirsiniz. Paylaşılmış fotoğrafları, aynı WiFi üzerinde bağlı farklı cihazlarda bulabileceksiniz.

Sanal Asistan Celia

Kişisel sanal asistanınız Celia, size yardım etmek, sorularınızı cevaplamak ve ellerinizi kullanmadan işlerinizi yapmanıza yardım edecek. Celia ile ilgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

Farklı Temalar

Işığı, buz ve su üzerinde geçiş yaparken yakalayın, Farklı temalarla hareketli anları en güzel şekilde yakalayabilirsiniz.

Değiştirmeye gerek kalmayan çoklu pencere

Bir uygulamayı sürükleyerek yeni bir pencere açabilirsiniz. Dosyaları, yazıları hatta dosyaları çoklu pencereler üzerinde sürükleyebilirsiniz. Oyun oynarken ya da video izlerken, uygulamaları kapatmaya gerek kalmadan akan ekranda mesajlarınıza cevap verebilirsiniz.

Çoklu cihaz kontrol paneli

Sol alttan ya da sağ köşeden kaydırma yaparak çoklu cihaz kontrol paneline erişebilirsiniz. Kolayca yakındaki akılı ev uygulamalarını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca panel,  ne işle meşgulseniz ona en uygun olacak cihaz önerisi de yapacak.

Gizliliğiniz korunacak

Gizliliğiniz tamemen kontrol altında olacak. Şifreli veri kaydı ve ayrıca bulut (cloud) üzerinde verileriniz güvenliği için transfer sırasında şifreli koruma özelliği bulunuyor. PrivateSpace, App Lock ve Password, gizliliğinizi korumak için hazırlar.

CC EAL 5+ sertifikası ile gizliliğinizin en üst seviyede korunacağının garantisini veriyor.

Related posts

Samsung Galaxy S20’nin Ultra Modellerinde Yeşil Ekran Hatası!

Fatih Akgün

Sensor Tower, iOS ve Android kullanıcıların bilgililerini gizlice kullanmış.

Fatih Akgün

Google’ın Türkiye’de yeni çıkacak Android cihazlarla ilgili kararı

Fatih Akgün

Yorum Yap