Teknolojix Haber
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

Huawei’in Giyilebilir Teknolojide Yüzü Gülüyor

Huawei giyilebilir teknoloji

Bildiğiniz gibi şu anda dünyanın genelinde özellikle teknoloji sektöründe önemli kayıplar yaşanıyor. Tedarik sürecinde yaşanan aksamaların piyasaya yansıması ve yatırımcıların Corona virüsü salgını endişesi ile yatırımlarını çekmesi, piyasaları altüst etmiş durumda. Bunun yanında Huawei giyilebilir teknoloji alanında başarısını rakamlarla kanıtlıyor.

Huawei giyilebilir teknoloji pazarında söz sahibi!

Huawei için akıllı telefon sektörü de sekteye uğruyor. Özellikle Huawei ABD ile yaşadığı kriz sonrası akıllı telefon pazarında beklenen başarıyı yakalayamadı. Bunun yanında giyilebilir teknoloji alanında kendisini kanıtlayan Çin merkezli teknoloji devi arka arkaya ikinci yılında yüzde 100 büyüyor.

Şirketin açıkladığı rakamlara göre, Huawei giyilebilir teknoloji alanında iki yıldır üst üste beklediği gibi büyüme sağladı. Yüzde 100’ün üzerinde yakalanan büyüme oranı ise şirketin yüzünü güldürmeye yetiyor.

Genel olarak bakıldığında küresel pazarda giyilebilir teknoloji ürünleri zaten hızla büyüyor. Araştırma şirketi IDC’nin yayımladığı verilere göre, küresel bazda giyilebilir teknoloji pazarı yalnızca 2019 yılında yüzde 89 büyüdü. Giyilebilir ürünlerin sevkiyat hacmi ise 2018 yılında 178 milyon adetken, 2019 yılında 336.5 milyona çıkarak büyük bir ivme kazandı.

IDC, Huawei tekelinde sevkiyat hacminin 2019 yılında yaklaşık yüzde 149 büyüdüğünü söylerken, şirketin yıllık büyümesinin de yüzde 170’ten fazla olduğunu aktarıyor. Her iki durumda da Çin merkezli teknoloji devi, giyilebilir teknoloji pazarında önemli bir oyuncu haline geliyor.

Şirket giyilebilir teknolojiye olan yatırımını da sürekli artırıyor. Huawei son yıllarda yaptığı yatırımlar ile hem akıllı saat sektörüne, hem akıllı bilekliklerine hem de FreeBuds serisi kablosuz kulak içi kulaklıklarına değer kattı. Şirket, giyilebilir cihazlar için kendi yonga setini geliştirdi ve kullanmaya başladı. Kirin A1 yonga seti, Huawei Watch GT2 ve FreeBuds 3 kablosuz kulaklıklarında yer alıyor.

Related posts

Samsung Galaxy Note20 Ultra, Galaxy Watch 3 ve Galaxy Buds Live

Fatih Akgün

Motorola’nın Akıllı Saatleri Sahalara Geri Döndü: Moto 360 Özellikleri ve Fiyatı

Fatih Akgün

İnsanların “doğrudan çiplerden müzik dinlemesini” sağlayacak: Neuralink !

Büşra Seyhan

Yorum Yap