Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Huawei, Piyasaya “Geri Döndü.”

Huawei, Corona Virüsü Salgını nedeniyle durma noktasına gelen üretim süreci hakkında oldukça iyi haberlerle “geri döndü.

Huawei‘nin kurucusu ve CEO‘su tarafından duyurulana göre firma, şimdiden üretim ve geliştirme çalışmalarının yüzde doksanından fazlasına geri dönmüş durumda.

Muhabirlerle görüşen Ren Zhengfei, firmanın güncel ortamda oluşan talepleri karşılamak için yeni ürünler geliştirmeye hazır olduğunu da söyledi.

Huawei, iki önemli pazarı olan Çin ve Avrupa‘da Coronavirüs salgını sebebiyle yaşanan yavaşlamanın ardından, ağ ekipmanları için talebin güçlenmesini bekliyor. Firma, bu pazarlarda oluşan talebi karşılamak için hazır olduğunu belirtiyor.

Ancak Huawei, salgın sebebiyle finansal kayıplara uğrayacağını da söylüyor . ABD tarafından uygulanan yaptırımlar devam ederken, firma içi çözümlerini geliştirmek için ArGe ödeneğini de arttırmış durumda.

Huawei dünya’nın en büyük telekom donanımı sağlayıcısı olarak kabul ediliyor. Tedarik zincirinin salgın sırasında etkilenmediğinin garantisini verdi ve üretim hattının çalışmasını, ortaklarına koruyucu ekipmanlar sunarak sürdürdü.

150.000 Çinli çalışanının neredeyse yüzde doksanının işe dönmesi ile beraber firma, bu yıl finansal hedeflerini küçültmek zorunda kalsa da pozitif bir görüntü çiziyor.

CEO, ABD firmalarının desteği olmadan firmanın 3 ile 5 yıl içerisinde lider konumunu kaybedebileceğine ima etti. Ama ABD firmalarının da hayatta kalmak için müşteri olarak Huawei‘ye ihtiyaçları olduğunu düşündüğünü belirtti.

Çinli firma, ABD hükümetinin sunduğu casusluk ve İran yaptırımlarının ihlali suçlamaları sebebiyle bir süredir ciddi bir baskı altında bulunuyor. Trump hükümeti, kısa bir süre önce kabul ettiği yeni bir yasayla Huawei‘nin Amerikalı teknoloji firmaları ile çalışmasını daha da zor hale getirmişti.

Related posts

Rekor Üstüne Rekor: Tesla Hisseleri Tavan Yaptı

Yasemin ACAR

Türkiye Covid-19 Ortak Akıl Platformu Oluşturuldu

Fatih Akgün

Tehditleri ‘Kangal’ Susturacak

Fatih Akgün

Yorum Yap