Teknolojix Haber
TEKNOLOJİ (Genel)

Huawei ve Xiaomi Samsung ile işbirliğine gidiyor

Katlanabilir ekranlı telefon yapımı için Xiaomi ve Huawei Samsung Display’in kapısını çalmaya hazırlanıyor.

Ama neden? İşte detaylar…

Akıllı telefon pazarında rekabet her geçen gün artarken 2020 yılı içinde 5G’nin de hayatımıza girmesi ile büyük değişikliler yaşanacak. Bu değişimlerden birisi de katlanabilir ekranlı telefonların hayatımızda daha fazla yer alması olacak. Bu bağlamda Huawei ve Xiaomi Samsung‘un kapısını çalarak ekran istemenin hazırlığına başladılar.

Şimdilerde katlanabilir ekranlı telefonların fiyatları 2000€ seviyesinde olsa da 2020 yılında bu fiyatların çok daha düşeceğini göreceğiz. Bunun en büyük sebebi de ekran maliyetlerinin düşmesi. Bu noktada Huawei ve Xiaomi‘nin Samsung Display‘e vereceği siparişleri fazlalığı üretim maliyetlerini aşağı çekecektir. Gelen bilgiler her iki Çinli üreticinin de BOE ve Visionox ile çalışmayı durduracakları söyleniyor.

Bildiğiniz üzere Huawei Mate X serisinin ekranı BOE tarafından, Xiaomi’nin her iki yöne de katlanabilir ekranlı telefonu Mi Mix Alpha da Visionox tarafından yapılmıştı ama her iki üreticinin de yaşadığı ekran ve tedarik sorunları üreticileri Samsung’un kapısını çalmak zorunda bırakmıştı.

Şubat ayında yapılacak olan Mobil Dünya Kongresi etkinliğinde yeni nesil Galaxy Fold 2 ve Huawei Mate Xs ile tanışacağız. Mate Xs ise yine BOE üretimi bir ekranla karşımıza çıkacak ama daha sonra tanıtılacak Mate X2 serisinde Samsung ekranlar kullanılacak!

Bakalım yeni dönemde ekranları Samsung’un üretmesi fiyat tarafında nasıl bir fark olacak..

 

Sizce?

Related posts

Türk Telekom’dan, 4 yapay zekaya adım mı atılıyor?

Fatmanur Kama

Enerjide Dijitalleşme Derneği ile Sektör Daha Sürdürülebilir ….

Fatih Akgün

Corona Virüsü’ne karşı “virüs geçirmeyen” otomobil üretilecek!

Fatih Akgün

Yorum Yap