Teknolojix Haber
MOBİL

Huawei Yeni Kamera Patenti Çok Konuşulacak,Telefonlar Ekran Altı Kameraya Sahip Olacaklar!

Çinli teknoloji şirketi Huawei, yeni teknolojileri için patentler almaya devam ediyor. Huawei’nin ortaya çıkan iki yeni patenti, şirketin ekran altı kameralar için çalışmaya devam ettiğini ve kayda değer bir ilerleme sağladığını gösteriyor.

Günümüzde telefon kameraları yüksek kalitede fotoğraflar çekebiliyor. Firma kamera kalitesiyle birlikte başka bir yenilik üzerinde projelere başladı. Ortaya çıkan patent bilgilerine göre, telefonun arka kısmında olan kısımında bildirim, arama, mesaj ve alarm gibi içeriklere ait detaylar yer alacak.

Sahip olunan tasarımın verdiği avantajla, kamera çevresine ekran yerleştirecek olan Huawei, buradan bildirimleri gösterebilecek. Arama geldiği zaman aramayı açmak veya reddetmek buradan mümkün olacak.

Ayrıca kameraya ait özelliklerin de buradan kullanılması düşünülüyor. Kamera açıkken modlar arası geçiş, yakınlaştırma ya da uzaklaştırma yapma gibi özelliklerin arka tarafa uyarlanabileceği söyleniyor.

Yine ses açma kapama gibi işlevlere kolaylık getirecek olan patentin gelecek modellerle birlikte kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Özelliğin ilk geleceği telefonun  Mate 40 olabileceği varsayılıyor.

Bu kamera tasarımı daha önce de Mate 30 Pro‘da kullanılmıştı. Model ilk ortaya çıktığında çokça konuşulan tasarımın, firmanın bir projesi olduğu da ortaya çıkmış oldu.

Related posts

Samsung Galaxy M31s Teknik Detaylarıyla Karşımızda!!

M. Büşra Kaya

5G: İnsan Sağlığı İçin Güvenli mi, Değil mi?

Japonya’da oyunculara özel oyun yatağı üretildi.

Fatih Akgün

Yorum Yap