Teknolojix Haber
MOBİL YAPAY ZEKA

Huawei, yeni sanal asistanı ‘Celia’yı tanıttı!!

ABD’nin uyguladığı yaptırımlardan sonra akıllı telefonlarında Google Asistan’a yer veremeyen Huawei, Avrupalı kullanıcılar için Celia isimli yeni bir sanal asistan geliştirdi.

Huawei kısa süre önce düzenlediği etkinlikte P40, P40 Pro ve P40 Pro Plus akıllı telefonlarının yanında Celia isimli yeni sanal asistanının da tanıtımını yaptı.

Çinli şirket ABD’nin uyguladığı yaptırımlar sebebiyle akıllı telefonlarında Google uygulama ve hizmetlerine yer veremiyor. Bunlar arasında Google Asistan da var.

Yeni bir sanal asistan sunmak Huawei için artık bir ihtiyaç haline gelmişti. Kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak üzere geliştirilen Huawei Celia yapay zekadan güç alıyor.

 

Yeni sanal asistan, Google Asistan ve Siri’ye rakip olarak geldi. Hey Celia sesli komutu ile etkinleştirilebiliyor.

Standart sanal asistan özellikleri sunuyor

Dijital asistan arama yapmanıza, alarm kurmanıza veya bildirimleri okumanıza yardımcı olabildiği gibi fotoğraflardaki nesneleri tanımlayarak nereden satın alabileceğinizi bulabiliyor.

Elbetteki tüm yetenekleri bununla sınırlanmıyor. Takvim kaydı oluşturabiliyor, yiyeceklerin kalorisini hesaplayabiliyor, müzik çalabiliyor, hava durumu bilgisi verebiliyor ve bir çevirmen gibi çalışabiliyor.

Avrupalı kullanıcılar için tasarlanan Huawei Celia, şu anda sadece İngilizce, Fransızca ve İspanyolca dillerini destekliyor. Sanal asistan ilk olarak Birleşik Krallık, Fransa, İspanya, Şili, Meksika ve Kolombiya gibi ülkelerde kullanıma sunulacak.

Related posts

SAMSUNG YEMEK ROBOTUNUN İLGİ ÇEKEN ŞOVU

Fatih Akgün

iPhone 12 Pro 120 Hz ProMotion Ekranla Mı Geliyor ?

Fatih Akgün

Çinli oyun şirketleri “Osmanlı stratejisiyle” başarı kazanmayı hedefliyor

Fatih Akgün

Yorum Yap