Teknolojix Haber
SEKTÖREL

Huawei, Yeni Ürünleri İle MWC 2020’de Olacak

Çinli teknoloji devi Huawei, yeni ürünlerini önümüzdeki günlerde düzenlenecek MWC 2020′de tanıtacağını bugün yayınladığı bir tanıtım görseliyle doğrulamış oldu. Tanıtılması beklenen cihazlar arasında en dikkat çekeni ise firmanın yeni katlanabilir telefonu oldu.

Son zamanların yükselişte olan teknoloji üreticilerinden Huawei, geçtiğimiz ocak ayının başlarında gerçekleştirilen CES 2020’de herhangi bir ürün tanıtmamış ve bir ay daha beklemeye karar vermişti. Daha önceki sızan bilgilere göre de  Çinli firma, önümüzdeki günlerde Barselona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC 2020) bir lansman düzenleyecek.

Şimdiye dek resmi olmayan kaynaklara dayanan bu iddialar, nihayet Çinli firma tarafından onaylandı. Yapılan açıklamaya göre Huawei, MWC 2020’deki basın lansmanını 23 Şubat’ta İspanya’nın Barselona kentinde, Türkiye saati ile 16.00’da gerçekleştirecek. Şirket, bu lansmanda tanıtacağı ürünleri henüz açıklamadı ancak konu hakkında dolaşan bazı iddaalar var.

Huawei, MWC 2020’de yeni nesil katlanabilir telefonunu mu tanıtacak ?

Huawei tarafından yayınlanan MWC 2020 tanıtım görseli, şirketin yeni nesil katlanabilir akıllı telefonunun global lansmanına işaret ediyor. Tanıtım görseline baktığımızda ayrıca giyilebilir cihazlardizüstü bilgisayarlar ve IoT cihazları gibi birçok yeni ürüne de atıfta bulunuluyor.

Yeni nesil katlanabilir telefonda hangi özelliklerin yer alacağı henüz bilinmiyor. Bununla birlikte söylentilere göre Kirin 980 yonga setini kullanacak olan telefon, katlanabilir olmasından dolayı tek bir kamera kurulumuyla gelecek ve bu kurulum hem arka hem de ön kamera olarak kullanabilecek. 5G desteğini de beraberinde getirecek olan yeni katlanabilir telefon, tasarım noktasında ise Galaxy Fold ile benzer özellikler taşıyabilir.

Şirket beklendiği gibi MWC 2020’de yeni akıllı telefonunu tanıtırsa 2020’ye hızlı bir giriş yapmış olacak. Böylelikle bugün yeni nesil Galaxy Z Flip katlanabilir telefonunu tanıtacak olan Samsung’la arasındaki farkı çok açmayacak.

Related posts

Türkiye Covid-19 Ortak Akıl Platformu Oluşturuldu

Fatih Akgün

2020yılında IMF 165milyon dolar borç verdi

Sanal gerçeklik şirketi Spaces’i Apple satın aldı.

Fatih Akgün

Yorum Yap