Teknolojix Haber
MOBİL

Huawei’den “Çığır Açan” Yeni Teknoloji

Huawei’den, 5G Antenlerde “Çığır Açan” Yeni Teknoloji

Huawei, 5G dağıtımında kullanılan antenlerde çığır açtığını söylüyor. Peki firmanın yeni 5G teknolojisi neler sunuyor?

Çin merkezli Huawei, 5G anten teknolojisinde çığır açacak bir ilerleme kaydettiğini iddia etti. Firma, radyasyon ve güç tüketimini azaltırken, baz istasyonu ve anten arasındaki bütünleşmeyi daha iyi bir hale getirdiğini açıklıyor.

Firmanın CableFree olarak adlandırdığı teknoloji, şu an Munich Pro, Golden Mini, ve London Pro gibi Huawei antenlerinde zaten kullanılıyor. Açıklamaya göre antenler, yüksek kalitede 5G ağlarını kullanıma hazır hale getirmeyi hızlandırıyor.

Huaewi’nin antenin sunduğunu iddia ettiği faydalar arasında radyasyonun yaklaşık % 20 daha verimli kullanılması ve böylece kapsama alanının genişlemesi, anten gücü kapasitesinin % 80’den fazla iyileştirilmesi, düşük ağırlık, bağlantı noktalarının ve cıvataların % 80 azaltılması, bu sayede pasif intermodülasyon sinyal parazitinin azaltılması var.

Huawei’nin Pekin yönetimine yakınlığı, dünya çapında birkaç ülkenin firmadan uzaklaşmasına neden olmuştu. Bunların önünde gelen ABD ve Avustralya’nın ardından son raporlar, İngiltere’nin de Huawei ile çalışmayı durduracağını açıklıyor.

Related posts

Uygulamaları Yüklemeden Deneme İmkanı iOS 14 İle Gelecek (Bosanski jezik)

Fatih Akgün

LG G Serisi Galaxy S20 Serisinden Ucuz mu?

Fatih Akgün

Türk Telekom Kullanıcıları, SMS Servislerin Abone Yapılıyor

Yasemin ACAR

Yorum Yap