Teknolojix Haber
UYGULAMA

İBB Askıda Fatura Uygulamasını Başlattı

İBB Askıda Fatura Uygulamasını Başlattı

İBB askıda fatura uygulamasını başlattı. Yaşanan pandemi nedeni ile vatandaşların ekonomik olarak zor günler geçirdiği bu günlerde İBB ihtiyaç sahipleri ile hayırseverleri bir araya getirecek bir kampanya başlattı. Askıda Fatura adı verilen kampanya ile ihtiyaç sahiplerine yardım edilmesi hedefleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı açıklama da askıda fatura uygulamasını duyurdu.askıda fatura

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yaşanan pandemi ile mücadele kapsamında adımlarına bir yenisini daha ekledi. Sosyal yardımlaşma olarak nitelendirilebilecek uygulama salgın nedeniyle evde kalma zorunda olan ya da işini kaybeden vatandaşlarla dayanışmak amacıyla oluşturuldu. Ekrem İmamoğlu salgının ciddi sağlık problemleri ile birlikte ekonomik sorunlara da sebep olduğunu vurgulayarak “İstanbul’da hayatını günlük gelirle kazanan milyonlarca insan neredeyse iki aydır çalışamıyor. Evlerine ekmek getiremiyorlar. Hayat her geçen gün zorlaşıyor. Bu tablo, bize dayanışmayı daha da güçlendirmemiz gerektiğini gösteriyor. İBB olarak, her gün on binlerce aileye gıda yardımı, alışveriş kartı yardımı ve nakdi destek vermeye devam ediyoruz” dedi.

İHTİYAÇ SAHİPLERİ İLE HAYIRSEVER VATANDAŞLARIMIZI BİR ARAYA GETİRİYORUZ

Ekrem İmamoğlu yaptığı açıklamada sosyal yardım alsa dahi vatandaşların gelir kaybı sebebiyle faturalarını ödeyemediğini belirtti. Ayrıca İmamoğlu sözlerine “Pandemi süreci nedeniyle İstanbul’da üç ay boyunca su faturası ödemeleri ertelendi. Ancak üç ay sonra bu faturalar, mevcut faturalarla birlikte ödenecek. Yani birikmiş bir borç olarak, ihtiyaç sahiplerini zorlayacak. Doğal gazda ise yasal olarak fatura ertelemesi ne yazık ki yapılamadı. İBB olarak, bu zor günlerde ihtiyaç sahibi ailelerle dayanışmayı artırmak adına, yeni bir adım daha atıyoruz. Şimdi aylık faturalarını ödemekte zorlanan ihtiyaç sahipleriyle, bu ihtiyaçları onlar adına gidermek isteyen hayırsever vatandaşlarımızı bir araya getiriyoruz.” diyerek devam etti. ibb

ASKIDA FATURA UYGULAMASI NASIL KULLANILIR ?

Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı açıklamaya göre :

  •  Belediyemiz tarafından ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilmiş aileler, İBB’nin internet sitesine giriş yapacak. Karşısına çıkacak olan, ‘askıda fatura’ uygulamasına tıklayacak; İBB kuruluşları olan İSKİ ve İGDAŞ’a ait su ve doğalgaz faturalarının bilgisini buraya yazacak.
  • Fatura ödeyerek hayır yapmak isteyen hemşehrilerimiz de su için farklı fiyat aralığında, gaz için farklı fiyat aralığında fatura ödeme tercihinde bulunabilecek.

Kampanya ile ilgili tüm ayrıntılara  https://askidafatura.ibb.gov.tr/ ‘ye tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Yerli Video Konferans Uygulaması “HAVELSAN Diyalog” adlı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Related posts

Çinli Uygulamaların Kaldırılmasını İsteyen Uygulamanın Kendisi Kaldırıldı!

”P13 Blue”Yerli Akıllı Cep Telefonu Piyasaya Sunuldu..

Meryem ACAR

WhatsApp grup sohbetlerine otomatik mesaj silme özelliği ekleniyor

Fatih Akgün

Yorum Yap