Teknolojix Haber
İNTERNET

İBB Bilgilendirici İnternet Sitesi Açtı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, COVID-19 ile ilgili doğru bilgileri vatandaşlara ulaştırabilmek için bir internet sitesi oluşturdu. Bu internet sitesinde İBB, İstanbul Valiliği ve Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüsle ilgili yaptığı açıklamalara tek bir ekrandan ulaşılabiliyor.

Türkiye, Salgın nedeniyle birçok önlem aldı Fakat içinde bulunduğumuz bu dönemde birçok yalan yanlış bilgi kolaylıkla yayılabiliyor oldu. Yetkililer doğru bilgiyi vatandaşa ulaştırabilmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

İBB, vatandaşları doğru bir şekilde bilgilendirebilmek için yeni bir internet sitesi oluşturdu. Bu  sitesi sayesinde İstanbul’daki vatandaşlarımız, yaşadıkları şehirle ilgili güncel bilgilerin yanı sıra Sağlık Bakanlığı ve İstanbul Valiliği tarafından yapılan güncel açıklamalara kolaylıkla erişebilecekler

Vatandaşlar, bu internet sitesi üzerinden belediyenin yaptığı çalışmaları öğrenme imkanı yakalarken acil bir durum anında aranması gereken telefon numaralarına da kolaylıkla erişebiliyorlar.

İBB’nin koronavirüs salgını nedeniyle oluşturduğu internet sitesi, gelecek nesiller için bir siber arşiv olarak nitelendiriliyor. Salgın sona erdiğinde bu süreçle ilgili bilgi sahibi olmak isteyen kişiler, internet sitesini kullanarak süreç içerisinde hem Türkiye hem de dünyada neler yaşandığını öğrenme imkanı sahip olacaklar.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ nin koronavirüs için oluşturduğu internet sitesine erişebilmek için tıklayın! 

Related posts

Türkiye’den internet trafiği için önlem!

Fatih Akgün

Hacker’ların Yeni Silahı Corona Virüsü.

Fatih Akgün

Çin ‘Mars’a iniş testi’ yaptı

Fatih Akgün

Yorum Yap