Teknolojix Haber
UYGULAMA

IBM, Open P-Tech’i Türkiye’de Kullanıma Sundu

IBM, dijital eğitim deneyimi platformu Open P-TECH‘i Türkiye’de kullanıma sunduğunu duyurdu. Open P-TECH, gençleri ve eğitimcileri siber güvenlik, yapay zeka ve bulut bilişimin yanı sıra, özgeçmiş yazma ve mülakat gerçekleştirme gibi profesyonel beceriler konusunda bilgilendirmeyi amaçlıyor.

 

Open P-Tech Nedir?

 

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan IBM Türkiye Ülke Genel Müdürü Volkan Sözmen, 21’inci yüzyılın iş gücü için gerekli olan becerilerin sürekli değiştiğini ve geleceğin mesleklerinin yazılım da dahil olmak üzere teknoloji odaklı olacağını söyledi.

21’inci yüzyılın iş gücü için gerekli olan beceriler sürekli değişiyor. Geleceğin mesleklerinin ise yazılım da dahil olmak üzere teknoloji odaklı olacağını öngörüyoruz. Bu nedenle yeni yeteneklerin gelişimi için sunulan fırsatların, toplumun her kesimine erişmesi daha da önem kazanıyor. Sektör ve meslek değiştirmek isteyenlerin iş gücüne katılmaları için ihtiyaçları olan yeteneklerin gelişimi için geçtiğimiz yıl SkillsBuild Progamı’nı başlattık. 14-20 yaş grubundaki öğrenciler ve öğretmenlerimiz için de yapay zekadan bulut teknolojilerine, siber güvenlikten blok zincirine kadar farklı bir çok teknoloji hakkında eğitim içeriği sağlayan Open P-TECH Programı’nı hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz.

 

IBM’in Türkiye’de de kullanıma sunduğu dijital eğitim platformu Open P-Tech’i tek kuruş ödemeden kullanabileceksiniz

Open P-TECH’in başlıca özellikleri arasında Türkiye’de ve tüm dünyada ücretsiz olarak kullanılabilir olması, öğrencilerin aldığı eğitimin tamamlandığını gösteren dijital rozet sistemi, öğrenimi sınıfın dışına taşıma olanağı ve kaydedilen ilerlemenin takibi için dijital takip panosu gibi fonksiyonlar yer alıyor. IBM, 2020 yılı içinde İspanyolca, Lehçe, Fransızca, Arapça, Geleneksel Çince ve Türkçe dillerini de eklemeyi planlıyor.
Tüm kullanıcılara açık olan platforma daha fazla bilgi için ulaşabilirsiniz.

Related posts

Dropbox Password Tanıtıldı.

ABD, TikTok’u yasaklayabilir!

Fatih Akgün

WhatsApp, Zoom’a Rakip Olmaya Hazırlanıyor!

Yorum Yap