Teknolojix Haber
YAZILIM

IBM ve RedHat’den 5G için çözümler

IBM ve RedHat'den 5G için çözümler

IBM ve RedHat’den 5G için çözümler

IBM ve Red Hat, 5G dönemi için üstün bilgi işlem çözümleri sunuyor. Mobil verilere daha fazla hız ve daha düşük gecikme süresi getiren 5G ağının kullanıma sunulması, edge bilgi işlemin faydasını artıracak. IBM’in sanal Think konferansında belirttiği gibi Red Hat OpenShift üzerine kurulu. Ve işletmelerin büyük hacimli cihazlarda iş yüklerini bağımsız olarak yönetmelerine olanak tanıyacak yeni bir sistem. IBM ve RedHat’den 5G için çözümler için sunduğu sistemin birçok avantajı olacak. Aynı zamanda telekom sağlayıcılarının yeni hizmetler sunmak için sanal ve kapsayıcı ağ işlevlerini hızla düzenlemelerine yardımcı olacak.

IBM’den gelen açıklama

IBM’deki Bulut ve Veri Platformu kıdemli başkan yardımcısı Rob Thomas ;”5G kapsamında , edge bilgi işlemi ve hibrid çoklu bulut işletmelerin çalışma şekillerini tekrar tanımlıyor. Yeniliği hızlandırmak, daha iyi kullanıcı deneyimleri oluşturmak.  Çalışan ve müşteri katılımını iyileştirmek…” dedi. Ve sözlerine “IBM, işletmelerin bu teknolojilerin tüm potansiyelini ortaya çıkarmasına yardımcı oluyor.
Red Hat OpenShift’in gücüne dayanan yeni tekliflerle, esneklik sağlamak için sektör uzmanlığımız ve  elit işletmelerin her alanda yenilik yapmaya ihtiyacı vardır- yani bütün yollar edge i gösteriyor.” diyerek devam etti.

Yapılan duyuru da yer alan bilgi, “IBM Edge Uygulama Yönetimi dahil bir dizi çözümü kapsamaktadır. AI, analitik ve IoT kurumsal iş yüklerinin konuşlandırılmasını ve uzaktan yönetilmesini sağlamak için tasarlanmış otomatik bir yönetim çözümü.”

Çözümlerin işleyişi

Bu çözüm 10,000 edge devresini bir yönetici tarafından aynı anda yönetime açılmasını sağlayacak. Çığır açan bir açık kaynak projesi ile güçlendirilen ilk çözümdür. Bu ; tek bir kişinin geniş bir edge cihaz ağını güvenli bir şekilde yönetmesini sağlamak için tasarlanan IBM mühendisleri tarafından oluşturulan Open Horizon adlı projedir. Ayrıca IBM Telko Ağ Bulutu Yöneticisi var.

Bu  Red Hat OpenShift üzerinde çalışan ve akıllı otomasyon yeteneklerini  iletmek için  sanal  ve ağ fonksiyonlarıyla  kapsayıcıyı organize edecek yeni bir çözümdür.

Servis sağlayıcılar, hem Red Hat OpenShift hem de Red Hat OpenStack Platformundaki iş yüklerini yönetme yeteneğine sahip olacak, 5G’nin adapte olabilmesini arttırmak için günümüzde yeni servisler geliştirilecek.

Bazı servisler ve hizmetler

Buna ek olarak ,IBM Visual Insights, IBM Maximo Üretim Optimizasyon, IBM Connected Manufacturing. IBM Asset Optimizasyon , IBM Maximo Worker Insights ve IBM Visual Inspector dahil olmak üzere üstün özellikli uygulamalar ve hizmetlerine, edge ile erişime açmak çok avantajlı olacaktır. Bütün bu hizmetler, müşterilere AI ve bilişsel uygulamalar ve hizmetleri geniş ölçekte uygulama esnekliği veren özellikler sunar.

IBM Edge Ecosystem ve Telco Network Cloud Ecosystem, geniş bir ağ işlevselliği sunmak için telekomünikasyon endüstrisinde bir dizi ortağı bir araya getirmeyi amaçlıyor. Sağlayıcılar arasında Cisco, Dell Technologies, Juniper, Intel, NVIDIA, Samsung, Vodafone Business ve daha fazlası yer alıyor.

Kaynak :Beta news

 

 

 

Related posts

Google’ın Gelişmiş Koruma Programı, Nest Cihazlara Geldi!

Fatih Akgün

Alienware Area-51m GPU Yükseltme Seti Dizüstü Bilgisayarların Gücüne Güç Katacak Set…

Meryem ACAR

Tüm farklarıyla iOS 13 ve Android 10 kapışması

Fatih Akgün

Yorum Yap