Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA UYGULAMA YAŞAM

İdlib saldırısı sonrasında sosyal medyada soruşturma!

Dün akşam saatlerinde Türk askerine karşı yapılan İdlib saldırısı sonrasında paylaşılan provokatif mesajlar için sosyal medya soruşturması resmen başlatıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturmayı re’sen başlattı. Dün düzenlenen alçak saldırı sonrasında ne yazıkki 33 kahraman askerimiz şehit olmuştu.

İdlib saldırısı sonrasında provokatif mesajlar sosyal medyada hızla yayıldı

Dün gece saatlerinde Türkiye‘yi saran kara haber, İdlib‘ten geldi. Bölgede görev yapan Türk askerlerini hedef alan saldırıda maalesef 33 kahraman Mehmetçiğimiz şehit oldu. Sosyal medyada şehitlerimize rahmet, ailelerine başsağlığı mesajları paylaşıldığı gibi öte yandan da birçok hesap aracılığıyla provokatif amaçlı paylaşımlar da yapıldı.

Soruşturmayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı şu açıklamayı yaptı.

Suriye‘nin İdlib şehrinde gerçekleştirilen menfur saldırı sonucu şehit edilen askerlere ait olduğu yönünde sosyal medya üzerinden provokatif amaçlı ve gerçeğe aykırı olarak yayımlanan video, resim ve paylaşımlar hakkında ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama‘, ‘kanunlara uymamaya tahrik‘ ve ‘terör örgütü propagandası yapmak‘ suçlarından re’sen soruşturma başlatılmıştır.”

Öte yandan vatandaşların gördükleri provokatif paylaşımları Emniyet Genel Müdürlüğü‘nün “[email protected]” adresine e-posta yoluyla gönderebileceği de belirtildi. Bu e-posta adresine gelen ihbarların hızlıca değerlendirildiği, gece haberlere yansımıştı.

Related posts

Mobil Uygulamalara Ne Kadar Zaman Harcıyoruz?

M. Büşra Kaya

5 Dakika İçerisinde Sonuç Veren Bir Koronavirüs Testi Üretildi

Yasemin ACAR

Çevre Dostları İş Başına: Samsung, Karton Kutulardan Yaratıcı Ev Ürünleri Oluşturmak İçin Bir Yarışma Başlattı.

Yasemin ACAR

Yorum Yap