Teknolojix Haber
SEKTÖREL

İki Devin Büyük Ortaklığı Bitti!

Cep Telefonlarında Bir Devrin Sonu

OnePlus’ın McLaren ile birlikte geliştirdiği özel McLaren sürümü akıllı telefonlar, ortaklığın sona ermesinin ardından, tarihin tozlu raflarındaki yerlerini aldılar.

OnePlus geçtiğimiz birkaç senedir, McLaren ile ortaklık kurarak cihazları için özel bir McLaren serisi üretiyordu. 2018’de OnePlus 6T McLaren Edition ve 2019’da da OnePlus 7T Pro McLaren Edition sunulmuştu. CES 2020’de gösterilen OnePlus Concept One da iki firma arasındaki ortaklığın ürünüydü. Fakat bu ortaklık, görünüşe göre artık bitti. Bu da, bundan sonra özel McLaren sürümü OnePlus telefonlar görmeyeceğimiz anlamına geliyor.

Android Authority ile konuşan bir McLaren sözcüsü, iki firma arasındaki ortaklığın sonunu onayladı. McLaren sözcüsü, OnePlus ile ortaklıklarının oldukça başarılı olduğunu ve planlanmış bitiş tarihinin kısa bir süre önce gerçekleştiğini söyledi. OnePlus’ın değerli bir ortak olduğu söyleyen sözcü, iki firmanın gelecekte de işbirliği yapması için kapıların açık olduğuna deyindi.

OnePlus 6T McLaren Edition, hızlı 30W kablolu şarj ile gelen ilk OnePlus telefonuydu ve OnePlus 7T McLaren Edition da McLaren yarış araçlarının özel Papaya Turuncusu rengine sahipti. OnePlus Concept One’ın arka tarafında yer alan kamera için elektrokromik cam da McLaren tarafından sağlanmıştı.

OnePlus ve McLaren arasındaki ortaklığın sona ermiş olması ile beraber, bu sene McLaren Sürümü bir OnePlus 8 veya 8T görmeyeceğimiz neredeyse netleşmiş oluyor. Fakat OnePlus’ın başka bir özel sürüm için farklı bir firma ile ortaklık kurması her zaman mümkün.

Related posts

FED Faiz Oranını Sıfırladı! Sürpriz Karar Doları Düşürdü.

Fatih Akgün

Yandex “Rota Optimizasyonu” Artık Türkiye’de.

Fatih Akgün

Apple, ABD’deki 4 eyalette Mağazalarını Kapatıyor: İşte nedeni!

Fatih Akgün

Yorum Yap