Teknolojix Haber
SOSYAL MEDYA UYGULAMA

İlgi Çekici Bir Instagram Hesabı İçin 6 Önemli Instagram Aracı

Instagram hesabınızı öne çıkarmanıza yardımcı olacak, yayınladığınız gönderilerin daha fazla ilgi görmesini sağlayacak bir yol arıyorsanız, çoğu ücretsiz olan bu uygulamalara mutlaka göz atın. 

Instagram’da sahte takipçi almadan hesabınızı ilerletebilirsiniz. Zaten bu sahte takipçiler zamanla silinecekler ve çabanız boşa gidecek. Bu yazımızda Instagram üzerinde gerçek takipçi kazanmanıza yardımcı olacak, örneğin Tweet’leri Instagram’da paylaşırken size zaman kazandıracak ve profil sayfanızı ilgi çekici yapmanızı sağlayacak 6 Instagram aracını bir araya getirdik. 

Instagram hesabınız diğerlerinden farklı olsun istiyorsanız, çoğu ücretsiz olan bu uygulamalardan işe başlayabilirsiniz. 

 

1-Splitagram(Web): Fotoğraftan Profil Izgarası Oluşturma 

Instagram sayfanızdaki küçük fotoğraf kutucuklarını büyük bir fotoğrafı oluşturacak şekilde düzenlemek, sosyal platformda popüler bir davranış olmaya devam ediyor. Splitagram, bu tür kolajlar oluşturmayı kolaylaştırıyor. Bir web uygulaması olan Splitagram, telefon üzerinden kullanılabiliyor. 

Telefonda fotoğraf galerinizdeki bir fotoğrafı Splitagram’a yüklemeniz yeterli. Web uygulaması bu fotoğrafı otomatik olarak üç sütuna ve gerekirse birden fazla satıra bölüyor. Tamamlanmış resmin nasıl görüneceğini ön izleyebiliyorsunuz. 

Splitagram’ın oluşturduğu resimleri doğru sırada Instagram’a yüklemek için uygulamanın sunduğu basit yönergeleri izleyin. 

2-Koel(Web): Tweet’leri Instagram Gönderisi Yapın 

Instagram’daki arkadaşlarınızla paylaşmak istediğiniz bir tweet gördüğünüzde, ekran görüntüsü almakla yetinmeyin. Twitter’ın tasarımı Instagram’da biraz garip görünebiliyor, bunun yerine tweet’e bir miktar Instagram stili ekleyebilirsiniz. 

Tweet’i Koel’e yapıştırın ve yüklenmesini bekleyin. Cevapları, beğenmeleri ve retweet sayılarını gizlemek gibi seçeneklere sahipsiniz. Instagram’a daha uyumlu görünecek arka plan rengini (tek renk veya gradyan) ekledikten sonra resmi indirip Instagram’a yükleyebilirsiniz. 

3-Vurku(Web) ve Downloader for Instagram: Resimleri veya Videoları Toplu İndirme 

Instagram’ın tüm fotoğraflarınızı indirip PC’nize kaydetmenizi sağlayan bir seçeneği var. Ancak başkalarının resimlerini ve videolarını veya bir hashtag’e ait fotoğrafları indirmek istiyorsanız, Vurku ve Downloader for Instagram’ı kullanabilirsiniz. 

Downloader for Instagram, yalnızca masaüstü Chrome’da bir tarayıcı eklentisi olarak kullanılabiliyor ancak daha iyi bir seçenek. 

Vurku’yu kullanmak için kaydolmanız gerekiyor ve ücretsiz sürümde bir aramada 50 gönderi görebiliyorsunuz.  

4-InstaTools (Android): Çeşitli Araçlar 

Insta Tools, Hikayeleri indirmekten en popüler hashtag’leri göstermeye, özel font stilleriyle başlık yazmaktan kullanıma hazır başlıklara bir dizi işlevi bünyesinde barındırıyor. Ücretsiz uygulama, sizi çok fazla reklamla rahatsız etmiyor. Instagram’da gezerken bir “Paylaş” seçeneği gösterdiğinden gönderiler üzerinde çalışmayı kolaylaştırıyor. 

İNDİRME LİNKİ: Insta Tools (Android) 

5-StoryScroll(Windows ve macOS): Web Sayfalarını Kayan Videolara Dönüştürüp Hikaye Olarak Paylaşın 

Instagram’da URL paylaşabilmeniz için en az 10.000 takipçiniz olması ve hesabınızın doğrulanmış olması gerekiyor. Ancak bunlar olmadan da Hikayeler işlevini kullanarak web sayfalarını takipçilerine gösterebilirsiniz. 

Ücretsiz sürümde metin eklemenize ve filigranı değiştirmenize izin verilmiyor. Bunları yapabilmek için ücretli sürüme geçmeniz gerekiyor.

6-1stagram (Web): Herhangi Bir Kişinin İlk Paylaşımını Bulun

1stagram, sosyal platformdaki herhangi bir kullanıcının ilk gönderisini bulmayı kolaylaştırıyor. Ünlülerin veya tanınmış kişilerin Instagram’da ilk olarak ne paylaştıklarını merak ediyorsanız, 1stagram’a kullanıcı adını yazmanız yeterli. Uygulama, Instagram’ın bir görsel zaman çizelgesini de içeriyor.  

Related posts

Cumhurbaşkanı’na 11 Maddelik Sosyal Medya Düzenlemesi Teklifi Sunuldu!!

Fatih Akgün

Önemli proje hayata geçiriliyor! Koronavirüs yakından izlenecek!

Fatih Akgün

Aston Martin’in canavarı Türkiye’de

Fatih Akgün

Yorum Yap

Yepyeni bir Haberimiz Var    Haberi İncele Daha sonra bakarım