Teknolojix Haber
TeknolojiXHaber

İlk Teknopark (Siber Güvenlik ve Teknoloji) Lisesi Açıldı

İstanbul Pendik’te Teknopark (Siber Güvenlik ve Teknoloji) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Açıldı

Sosyal medyadan internet bankacılığına, e-Devlet hizmetlerinden online aboneliklere kadar uzanan günümüzde, internetin hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olduğu ortada. Tabi internet kullanımının hızla artıyor olması, siber güvenlik tehditlerinde ciddi bir artış yaşanmasına neden oluyor. Ülkemizde oldukça sevindirici bir adım atıldı ve Türkiye’nin ilk siber güvenlik lisesi açıldı.

Siber güvenlik alanında eğitim verecek olan lise, Pendik Teknopark (Siber Güvenlik ve Teknoloji) İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak adlandırıldı. Tehditlerden korunmanın, sanal dünyada varlığı sürdürmenin, etkin ve güçlü savunma sistemleri inşa etmeninin öneminin gün geçtikçe arttığını söyleyen İstanbul Valisi Ali Yerlikaya bunu sağlamanın en etkili yolunun ise eğitim olduğunu vurguladı.

2020-2021 eğitim öğretim yılında 30 öğrenci kabul edeceği açıklanan okulun, önümüzdeki yıllarda çok daha fazla öğrenciye ulaşması hedefleniyor.Hazırlık sınıfı ile birlikte 5 yıl eğitim verecek olan yatılı okulda, öğrencilerin siber güvenlik alanında kendilerini geliştirebilmeleri için geniş imkanlar sunuluyor. Siber Güvenlik Tatbikatı Laboratuvarı, Sızma Testi ve Adli Bilişim Laboratuvarı, Robotik Kodlama Atölyeleri bulunan okul diğer liseler ile benzer şekilde LGS puanı ile öğrenci alacak.

Related posts

Türk Savunma Sanayisinden Yeni Başarılar

Murat Yap

Ünlü oyuncu Tilda Swinton Parazit dizisinde oynayacak

Fatih Akgün

En güzel Atatürk Fotoğrafları!

Fatih Akgün

Yorum Yap