Teknolojix Haber
İNTERNET

İlk Yerli Siber Güvenlik Ürünü!

Türkiye’deki ilk veri sızıntısı önleme ürünü HAVELSAN Bariyer, hem uluslararası hem de ulusal güvenlik ve uygunluk sertifikasyon süreçlerini tamamladı.
HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, “Başta Türk Silahlı Kuvvetlerimiz olmak üzere, kritik kurumlarımızın veri güvenliğinin sağlanması için en ideal ürünü ortaya çıkardık. Süreç içinde ürün geliştirme çalışmalarımız devam edecek” açıklamasını yaptı.
Siber güvenlik ürünü HAVELSAN Bariyer, veri sızıntısı önleme yazılımları alanında Türkiye’de ilk kez Uluslararası Ortak Kriterler kapsamında yüksek güvenlik seviyesi niteliğindeki “EAL 4 Sertifikası”nı geçen yıl aldı ve alanında TRTEST Ürün Uygunluk Sertifikası’nı kazanan ilk ürün oldu.

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi Siber Güvenlik Ürünleri Test ve Sertifikasyon Projesi kapsamında HAVELSAN’nın DLP Bariyer ürünü için yapmış olduğu uygunluk başvurusunu değerlendiren TRTEST Test ve Değerlendirme AŞ, ürünün TRTEST-TSKGK-DLP-01 Kriteri kapsamında uygun olduğuna karar verdi.

Kritik verilerin taşınma veya kopyalanmasının engellenmesi ile dışarıya çıkarılan verilerin güvenliğinin sağlanması ve takip edilmesi gibi hassas veri ve politika yönetimi özelliğini içeriyor.

Gönderilen e-posta içeriklerinin takip edilmesi ve engellenmesi ile ziyaret edilen web sitelerinin takip edilmesi ve engellenmesini sağlayan HAVELSAN Bariyer’de, ayrıca USB veri taşıma cihazları, USB tak çalıştır cihazlar ve akıllı telefonlara kurum verilerinin aktarılmasını engelleme ya da aktarılmasına izin verme gibi seçenekler de mevcut.

Related posts

Ucu bucağı olmayan Deep Web (Dark Web)

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Japonya’da oyunculara özel oyun yatağı üretildi.

Fatih Akgün

NASA, Ay’da Wi-Fi ağı kurmayı düşünüyor..

Fatmanur Kama

Yorum Yap