Teknolojix Haber
GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

İneklere sanal gözlük takmanın faydaları

Teknoloji ile alakalı gelişmeler devam ederken gelişen teknoloji çok farklı alanlarda kullanılabiliyor. Son yıllarda gelişen teknolojiler arasında en çok dikkat çekenler arasında yer alan VR teknolojisi bu sefer farklı bir sebepten dolayı kullanılmaya başladı. Ruslar, ineklerin daha fazla süt vermesi için VR gözlük kullanmaya başladı. İnek VR gözlük ile nasıl daha fazla süt verir sorusunun cevabı aranıyor..

İnek VR gözlük ile nasıl daha fazla süt verir

Rusya’da gelişen olaylar tüm dünyada teknoloji basınının ilgi odağı oldu. Rusya Federasyonu Tarım ve Gıda Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Rus çiftçiler veterinerler ile beraber çalışarak ineklere VR gözlük takmaya başladı. Açıklamalara göre inekler sürü halinde duygularını daha güzel yaşıyabiliyor ve daha fazla süt veriyorlar.

Rus çiftçiler veterinerler ile beraber çalışarak adım adım inekler hakkında değişik yöntemler deniyorlar. İlk olarak VR gözlük takan inekler, daha az kaygı duyuyor ve sürü olarak daha iyi bir ruh haline bürünüyor. Deneyin ikinci aşamasında ise ineklerin süt verimi değerlendirilecek. Çiftçilerin açıklamasına göre, çiftçiler bu durumdan memnun.

İnekler, bulutlu bir günde karamsar bir ortamda bulunmaktansa VR gözlüklerden etraflarını daha iyi görüyorlar. Daha yeşil daha sakin bir otamda, ineklerin daha fazla süt vermesi bekleniyor.

Rusya’da gerçekleştirilen bu proje hakkında fikirleriniz neler? İnek VR gözlük ile daha fazla nasıl süt verir sorusu cevap bulabilecek mi?

Related posts

VR Teknolojisi ile Eğitim Yeniden Şekillenecek

GÜLİN DİNÇ KÖYLÜ

Apple AirPods 3 için beklenen özellikler..

Fatih Akgün

Huawei FreeBuds Studio Satışa Çıkıyor!

Vildan Çelik

Yorum Yap